PKO BP - Konto za zero - Opinie

PKO BP - Konto za zero - Opinie

napisał Deba » 2009-09-25, 11:21

Czy warto założyć Konto za Zero w PKO BP? Jakie są ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy? Jakie są Wasze doświadczenia i Opinie?

PKO BP Konto za Zero - Podstawowe parametry:

Deba

Odp

Google - reklama

sześć

napisał zzz » 2011-05-26, 21:28

A czy w bankomatach euronetu pobierana jest prowizja???
zzz

Po co sie męczyć?

napisał Luleq » 2011-06-01, 23:36

Po co się męczyć z PKO BP? Niedawno uwolniłem się od tego reliktu po 13 latach i jest mi dobrze. Mam 4 konta: w mBanku (bo łatwo się robi przelewy i przyjazny interfejs), w Deutsche Banku (bo wszystkie bankomaty za friko), w lokalnym banku spółdzielczym (no jakiś wpłatomat, choćby białkowy, się czasem przydaje) i w Volkswagen Banku (a tak na wszelki...). Łączne opłaty za prowadzenie, karty i przelewy - ZERO, i to bez żadnych systematycznych wpłat. Pozdrawiam wszystkich lubiących hardcore w niebieskiej skarbonce z pomarańczową kropką!
Luleq

To prawda

napisał andy666 » 2011-06-05, 13:37

Przy zakładaniu konta, kiedy pobierali 50 zł, to nie raczyli mnie poinformować, że wpływy w kwocie 2000 zł mają dotyczyć tylko i wyłącznie wynagrodzenia. Poinformowany zostałem dopiero, gdy przyszedłem z reklamacją, że pomimo wpływów powyżej 2000 zł nadal pobierana jest opłata za prowadzenie konta. Jednym słowem oszustwo i naciąganie ludzi na 50 zł. Zastanawiam się nad zmianą banku.
andy666

napisał Wiktor » 2011-06-06, 10:21

ciema9 napisał(a):W dniu 07.04.2011 przekształciliśmy sobie konto w PKO na "konto za zero". Wpływy mamy w sumie 3000-4000 więc myśleliśmy że spełniamy odpowiednie warunki. Na poczatku było fajnie...pobrali opłate za prowadzenie rachunku, ale tylko za te 7 dni kwietnia (ok. 1,13);przelewy porobiałam już bez opłat;szybko przyszły nowe karty...i tu się sielanka skończyła!!!!!! Na koniec m-ca pobrali opłate za prowadzenie rachunku, dokładnie 5,77 (+1,13=6,90). A w regulaminie jest zapis że z 1 m-c niepobierają opłaty! Poszłam do banku to wyjasnić, a oni mi na to że:
- 1 m-c bez opłat tyczy się nowych klientów z zewnątrz...
- jest błąd w mojej wypłacie, a raczej w TYTULE bo niema tam na poczatku słowa "WYNAGRODZENIE" tylko są cyfry ważne dla mojego pracodawcy.
Zaproponowałam żeby brali pod uwagę nazwę pracodawcy lub nr konta z którego przychodzi przelew a oni na to że NIE bo taki jest system. Więc pytam: to może będę robić sobie przelewy od mamy z tytułem "wynagrodzenie"...oni że nie bo to będzie inny "kod przelewu". (wynagrodzenia od pracodawcy idą specjalnym kodem żeby było wiadomo że to pensje). Tak więc wychodzi na to że musi być i odpowiedni "kod przelewu" i w tytule "wynagrodzenie".
Ja tak sprawy niezostawie! Będę się kłócić!
NIEPOLECAM!!!!!!

Ja sprawę zgłosiłem do miejskiego rzecznika konsumenta, bo na bannerach reklamach itd. nie mają nawet odsyłacza do tego co rozumieją pod słowem wpływ. Dopiero w regulaminie jest to napisane i też dość nieprecyzyjnie. W każdym innym banku wpływ to zwykły przelew na daną kwotę, no ale nie w tym komuchu musi być inaczej !

Złożyłem reklamację poprzez system IPKO i dostałem następnego dnia odpowiedź negatywną.
No cóż zrobię z rachunku firmowego w innym banku przelew tytułem WYNAGRODZENIE M-C i zobaczymy co będzie. Aczkolwiek nie chce mi się bawić z tymi idiotami !!
Wiktor

napisał Wiktor » 2011-06-06, 10:24

ZGŁASZAJCIE SPRAWĘ DO RZECZNIKÓW KONSUMENTA jawnie wprowadzają w błąd reklamach 'wystarczy tylko wpływ'. Jednakże słowo to interpretują dopiero w swoim regulaminie, do którego nie odsyłają
Wiktor

-!!!

napisał Robert77 » 2011-06-07, 10:34

UWAGA!!! Nie jest tak kolorowo jak w reklamie:

1. Reklamowane zlecenia stałe za 0 w rzeczywistości sam fakt utworzenia kosztuje 0 ale już każdy przelew ze zlecenia stłego 1,50.

2. Reklamowane konto za 0 – przy dochodach powyżej 2000 też zawiera kruczek. Żonie potrącono prowizję 6,90 bo w tytule wpłaty od pracodawcy wyraz wynagrodzenie występuje jako drugi (nieważne, że zawiera się w samym tytule wpłaty).

Poprostu POLSKA!!!
Robert77

napisał wiktor » 2011-06-09, 11:07

Robert77 napisał(a):UWAGA!!! Nie jest tak kolorowo jak w reklamie:

1. Reklamowane zlecenia stałe za 0 w rzeczywistości sam fakt utworzenia kosztuje 0 ale już każdy przelew ze zlecenia stłego 1,50.

2. Reklamowane konto za 0 – przy dochodach powyżej 2000 też zawiera kruczek. Żonie potrącono prowizję 6,90 bo w tytule wpłaty od pracodawcy wyraz wynagrodzenie występuje jako drugi (nieważne, że zawiera się w samym tytule wpłaty).

Poprostu POLSKA!!!

TO ZGŁASZAJ TO UOKIK !!! do swojego rzecznika @ bezpłatnie można !! niech im się do dupy dobiorą!
Składaj reklamacje - ja też składam regularnie bo chcę odzyskać swoje 6,90 !:)
wiktor

napisał esiu » 2011-06-15, 19:11

Chyba ze masz kredyt mieszkaniowy w pko bp i MUSISZ miec tam tez konto. Bandytyzm, PKO BP to najgorszy bank w Polsce. Na codzien uzywam mBanku, od samego poczatku jego powstania. Jest super - zaluje, ze wybralem teoretycznie tanszy kredyt mieszkaniowy w PKO BP. Jak sobie dolicze oplaty za prowadzenie konta: (6.90 za konto + 2.00 intelligo) * 12 miesiecy * 30 lat = 3204 zl - to ukryty koszt mojego kretydu mieszkaniowego o ktorym nikt mi nie powiedzial przy podpisywaniu umowy. Jak ktos ma wybor to niech unika PKO BP!
esiu

konto PKO jest fajne bo placówki są w każdym mieście

napisał kamilg011 » 2011-06-26, 16:05

pko jes fajne, szkoda ze nie jest za darmo tak jak mowi reklama...

ale i tak warto dużo plusów.
kamilg011

Pozew

napisał ppodg » 2011-10-05, 22:42

A może warto złożyć pozew zbiorowy? Regulamin opiera się na tabeli opłat i prowizji. W tabeli opłat wyraźnie jest napisane minimalne wpływy 2tyś. Tak samo na stronach WWW. Nie ma wyraźnie zaznaczonych informacji o tym czy ma to być wynagrodzenie. Myślę, że są podstawy do pozwu ...
ppodg

Poprzednia stronaNastępna strona