PKO BP - Konto za zero - Opinie

napisał Deba » 2009-09-25, 11:21

Czy warto założyć Konto za Zero w PKO BP? Jakie są ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy? Jakie są Wasze doświadczenia i Opinie?

PKO BP Konto za Zero - Podstawowe parametry:

Obrazek

0 zł za konto przy systematycznych wpływach na rachunek PKO Konto za Zero min. 1,5 tys. zł miesięcznie; w przeciwnym razie 6,90 zł/mies.
0 zł za kartę do konta ( w przypadku dokonania transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 250 zł rozliczonych w okresie, za który pobierana jest miesięczna opłata za kartę; w przeciwnym razie 2,90 zł/mies.)
0 zł za wszystkie przelewy internetowe
0 zł za wypłaty z bankomatów: PKO BP, eService i BZ WBK
10 % premii za rachunki telefoniczne

Załóż konto
Zobacz szczegóły
Deba

napisał damus » 2011-04-01, 10:04

Kilka moich uwag na ten temat.
1. Dotychczas mialem Superkonto w PKO BP - ze względów ekonomicznych (oplata miesięczna 6,90)

założyłem konto za zero w PKO BP:
Krotka jego charakterystyka:
* 0 zł za prowadzenie konta (przy systematycznych wpływach min. 2000zł/mies., w przeciwnym razie 6,90zł/miesiąc)
* 0 zł miesięcznie za kartę debetową do konta
* 0 zł za krajowe przelewy internetowe
* 0 zł za dostęp do bankowości elektronicznej (iPKO)
* 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego, eService, BZ WBK

Chcialem skorzystać z tego samego rachunku - zapłaciłem za to oplatę 50 zł. - pracownikowi banku zajęło to 20 min. Dodatkow jeszcze za miesiąc w którym zakładalem potrącono mi jeszcze 6,90 SUPERKONTO, chociaż w tabeli oplat za Konto za zero pisze że w pierwszym miesącu kalendarzowym oplat nie jest pobierana.
2. Od dnia zawarcia umowy nie działają mi przlewy internetowe (iPKO) właśnie za zero, już 7 dni nie mogą tego zdiagnozować, a ja ponoszę dodatkowe koszty za przelewy.

Chciałem być nadal lojalnym Klientem Banku to mam za swoje. :(
damus

zero?

napisał pitu » 2011-04-02, 20:45

mam ten sam problem !!
cos tu jest nie tak, niby system nie widzi mojej wyplaty i nie mam debetu, no i nigdzie nie jest sprecyzowane co za wplyw !!
wyplata, czy cos innego.
NIE POLECAM !!
CHYBA ZE TO DOPRACUJĄ.
pitu

napisał dareckistr » 2011-04-08, 22:05

Witam.
Przepraszam że się wtrące ale jutro jadę zakładać konto do Pko i tylko do przelewów i bez stałych wpłat na konto, więc jakie byście mi doradzili?
dareckistr

napisał piotrs1978 » 2011-04-29, 21:02

dareckistr napisał(a):Witam.
Przepraszam że się wtrące ale jutro jadę zakładać konto do Pko i tylko do przelewów i bez stałych wpłat na konto, więc jakie byście mi doradzili?

Czy nie lepiej będzie założyć sobie konto Inteligo. Sprawdź sobie warunki i opinie o inteligo. Jest to bank internetowy ale należący do PKO BP SA. Konto zakładasz na stronie internetowej a dokumenty przywozi Ci kurier.
piotrs1978

PKO konto za zero??? PORAŻka

napisał ciema9 » 2011-05-05, 21:44

W dniu 07.04.2011 przekształciliśmy sobie konto w PKO na "konto za zero". Wpływy mamy w sumie 3000-4000 więc myśleliśmy że spełniamy odpowiednie warunki. Na poczatku było fajnie...pobrali opłate za prowadzenie rachunku, ale tylko za te 7 dni kwietnia (ok. 1,13);przelewy porobiałam już bez opłat;szybko przyszły nowe karty...i tu się sielanka skończyła!!!!!! Na koniec m-ca pobrali opłate za prowadzenie rachunku, dokładnie 5,77 (+1,13=6,90). A w regulaminie jest zapis że z 1 m-c niepobierają opłaty! Poszłam do banku to wyjasnić, a oni mi na to że:
- 1 m-c bez opłat tyczy się nowych klientów z zewnątrz...
- jest błąd w mojej wypłacie, a raczej w TYTULE bo niema tam na poczatku słowa "WYNAGRODZENIE" tylko są cyfry ważne dla mojego pracodawcy.
Zaproponowałam żeby brali pod uwagę nazwę pracodawcy lub nr konta z którego przychodzi przelew a oni na to że NIE bo taki jest system. Więc pytam: to może będę robić sobie przelewy od mamy z tytułem "wynagrodzenie"...oni że nie bo to będzie inny "kod przelewu". (wynagrodzenia od pracodawcy idą specjalnym kodem żeby było wiadomo że to pensje). Tak więc wychodzi na to że musi być i odpowiedni "kod przelewu" i w tytule "wynagrodzenie".
Ja tak sprawy niezostawie! Będę się kłócić!
NIEPOLECAM!!!!!!
ciema9

wielka ściema

napisał malamar » 2011-05-06, 19:33

Jestem klientem tego banku od kilkunastu lat,za pozostawienie dotychczasowego numeru pobrano opłatę 50pln,na konto wpływa o wiele wyższa kwota niż wymagane2 tys,a opłaty 6,90 pobierane są co miesiąc !panie w okienku twierdzą,ze w tytule tych przelewów,jest nie to,co powinno być,no szok.Może Majewski w ich --- reklamach powie,co powinno być w tytule przelewu,żeby - nie zabrali 6,90?Nie polecam,przez to głupie 6,90 stracą dobrego klienta,dla zasady.
malamar

napisał MarekB » 2011-05-07, 17:00

Składajcie reklamację, regulamin nie wymaga, by w tytule przelewu było napisane wynagrodzenie, jedyny zapis w regulaminie konta za 0 jest:
systematyczne wpływy – regularne wpływy na rachunek, w szczególności z tytułu wynagrodzenia,
stypendium, emerytury, renty i innych powtarzalnych świadczeń, lub inne wpływy uznane przez PKO
Bank Polski SA za systematyczne,
MarekB

pko konto za zero :)))

napisał Anaczka » 2011-05-19, 21:53

Pko konto za zero jest możliwe do prowadzenie przy stałych systematycznych wpływach z tytułu WYNAGRODZENIA BĄDŹ POBORÓW . Tylko te 2 tytuły zwalniają z opłaty za prowadzenie rachunku 6,90 zł . I tego nie ma napisane w regulaminie , stronie internetowej czy reklamie oraz tego się nie da zmienić już w systemie , żeby inne wpływy były traktowane jako systematyczny ,nawet jak pisze LP ( lista płac ) np. to będzie sie naliczać opłata 6,90 . Te informacje udzielają tylko doradcy w oddziałach i te informacje są objęte tajemnicą bankową . Nie mamy do nich wglądu ( my klienci ) tylko dowiadujemy się o tym bezpośrednio w Banku :))) I nie rozumiem tego oburzenia , jeśli komuś nie pasuje takie konto ok , zostawiam to stare które mam albo otwieram w innym banku i tyle w temacie :)
Anaczka

napisał czesiek » 2011-05-20, 12:00

Byłem 20 lat w PKO BP , własnie po reklamie Majewskiego gdy w banku powiedziano mi że aby zachować stary numer konta mam zapłacić 50 zł , postanowiłem zmienić bank - dla zasady .Obawiałem się bieganiny i problemów , wszystko okazało się prostsze i szybsze do załatwienia niż się wydawało, żałuję że tak długo ponosiłem te opłaty 6,90 + 2ZŁ inteligo + za każdy przelew netem 0,50gr. A ciesze się teraz z mojej decyzji jak czytam te opinie , dobrze że nie dałem sie skusić by dla wygody pozostać przy starym koncie.
czesiek

Następna strona