Toyota Bank - Konto Osobiste - Opinie, Oceny, Pytania

Toyota Bank - Konto Osobiste - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 01:35

Czy warto założyć Konto Osobiste w Toyota Banku? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o kontach osobistych Toyota Bank (Konto Osobiste, Konto Wspólne, Konto Hybrydowe).
Zadaj pytanie odnośnie danego konta Toyota Bank.

Konto Osobiste Toyota Bank-Podstawowe parametry:

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

Odp

Google - reklama

Hybryda z pełnomocnikiem

napisał BP » 2009-11-19, 14:09

Witam. Niby wszystko ok. oprocentowanie, strona internetowa, bezpieczeństwo(tokeny) ale spróbujcie zobaczyć np. lokaty, które jeden z posiadaczy konta założył. Widzi je tylko ten, który je założył, jeżeli właściciel to właściciel jeśli pełnomocnik to tylko on. Osoba przelewająca część pieniędzy na lokatę to ,u mnie czysty przypadek, akurat była przy komputerze. Wg banku lokata i konto to INNY PRODUKT!!! Oczywiście mimo pełnomocnictwa nie tylko nie może zerwać zmienić czasu trwania lokaty ale nawet sprawdzić kiedy upływa zadeklarowany okres. U konsultantów nie uzyskałem informacji dlaczego? czym się kierował bank? tylko stwierdzenie, że tak jest i będzie. Oczywiście w bankowości internetowej to głupota bo druga osoba /np żona/
zna nr. klienta, hasło męża a tokeny leżą w tej samej szufladzie. Jednak po upływie terminu lokaty poszukam normalnego banku w którym można mieć konto wspólne i identyczne uprawnienia do korzystania z niego.
ps. UWAGA. kurier, który przywiózł dokumenty kompletnie nie przeszkolony
Pozdrawiam. Wkrótce były klient.
BP

Toyota Bank - konto osobiste

napisał MonikaWolnik » 2010-12-10, 10:24

Czesc
Wlasnie zalozylam sobie za namowa mojego kuzyna konto w Toyota Bank - brat mowi ze to najlepsze nowe konto na rynku - zwracaja 3 % i sa 3 wyplaty z bankomatow za darmo , dopiero co zalozylam , czy ktos ma doswiadczenia z tym bankiem ?
MonikaWolnik

napisał tadeuszb » 2010-12-10, 11:51

Ja mam to konto od ponad dwóch lat. Wcześniej można było liczyć na zwrot 1% transakcji kartą w wybranych sklepach. teraz jest to bardziej obwarowane. Ja choć dokonuje płatności kartą jak zawsze, to w tym roku nie dostałem ani jednego zwrotu. Na konto na razie nie narzekam. Trzy darmowe wypłaty z bankomatów w pełni mi wystarczają. Jest tylko jedna opłata, ale za to 30 zł raz na rok, za kartę. Poza tym jedyne nie moje obciążenia rachunku wynikają moim zdaniem z podatku "Belki", który jest pobierany od odsetek, bo konto jest oprocentowane 2,75% w skali roku.
Moim zdaniem nie dam sobie głowy uciąć, że jest to najlepsze na dzień dzisiejszy konto osobiste.
Ja osobiście zastanawiam się nad Polbankiem, ale nie polski fundusz gwarancyjny stale oddala mnie od podjęcia decyzji. Jeśli chcesz możesz poczytać temat o tym koncie. Były już opinie na jego temat.
Pozdrawiam.
tadeuszb

napisał piotrek » 2010-12-10, 21:14

tadeuszb napisał(a):Moim zdaniem nie dam sobie głowy uciąć, że jest to najlepsze na dzień dzisiejszy konto osobiste.

A mozesz mi wyjasnic dlaczego uwazsza to konto za najlepsze ?? Jakie cechy bierzesz pod uwage?
Bo wg mnie w kazdym polu mozna znalezc lepsze i tansze konto od tego Toyoty.

Bardziej stawialbym to konto gdzies w srodku stawki na pewno nie z przodu.
piotrek

napisał piotrs1978 » 2010-12-11, 10:13

W pełni popieram co powiedział piotrek. Podam Ci przykład. Połącz na przykład dwa banki: Inteligo (biorąc konto bez karty) oraz mbank. Znika problem wpłat gotówkowych do mbanku (wplacam na konto Inteligo w każdym oddziale czy agencji PKO BP SA i przelewam bezpłatnie na konto w mbanku). Poza tym w mbanku bezpłatnie masz dostęp do bankomatów: Euronet, BZWBK, E-Card i Cash4You. Jest również usługa dodatkowa(nieobowiązkowa) w mbanku, gdzie płacąc 5 masz wszystkie bankomaty gratis w Polsce. Czy nie jest to lepsze rozwiązanie?
W
Poza tym w Alior Banku masz wszystkie bankomaty za darmo w Polsce i na świecie. Jeżeli jesteś ich Klientem i przelewasz swoje wynagrodzenie do Aliora (jest to Twoje główne konto) to opłata za kartę do konta wynosi 5 zł
piotrs1978

ostrzezenie przed polbankiem

napisał aiwil » 2011-01-04, 13:38

Moge napisac horror o moich doswiadczeniach z polbankiem.Zarowno w zakresie konta osobistego jak i lokat i obslugi telefonicznej infolini,ale za duzo pisac i prosze niech Pan omija szerokim lukiem ten bank.Pozdrawiam i mam nadzieje ze jeszcze Pan nie dokonal przeniesienia ?!.
aiwil

Toyota

napisał mirek1 » 2011-01-05, 09:35

tadeuszb napisał(a):Ja mam to konto od ponad dwóch lat. Wcześniej można było liczyć na zwrot 1% transakcji kartą w wybranych sklepach. teraz jest to bardziej obwarowane. Ja choć dokonuje płatności kartą jak zawsze, to w tym roku nie dostałem ani jednego zwrotu. Na konto na razie nie narzekam. ........

A ja narzekam. W ogóle na Toyota Bank. Wada: bank internetowy nie posiadający placówki gdzie możnaby się udać z reklamacją jeśli ci się zablokuje konto. Jak ci się zablokuje konto to możesz skontaktować się z bankiem telefonicznie poprzez hasło telefoniczne, a następnie wyzerować token i ponownie zalogować się tak jak pierwszy raz, potem zmienić hasło i już. Masz zatem 3 próby logowania przez internet, 3 próby logowania przez telefon, oraz w ostateczności telefoniczna prośba o przesłanie dokumentów na zmianę dostępu do banku na podstawie numeru pesel. Piszę o tym, ponieważ to wiem. Wiem to ponieważ to jedyny bank, z którego korzystam (ponad 3 lata już), a który ma bardzo niestabilny system internetowy. Musisz uważać przy logowaniu - po wpisaniu identyfikatora i hasła - kliknij na przycisk logowania, a nie wciskaj enter. Wciśniesz "enter" - może się udać, a może się nie udać. Jak się nie uda, to za drugim razem nie uda się prawie na pewno. Ale to samo może cię spotkać z jakiegoś innego powodu. System sam z siebie pokaże, że wpisałeś nieprawidłwy identyfikator lub hasło. A ponieważ system jest niestabilny (nie mam pojęcia na czym to polega), to żebyś nie wiem jak się starał, po nieprawidłowym zalogowaniu na 99,9% zaczniesz się logować nieprawidłowo. Wiem to i dlatego zawsze ZAWSZE ZAWSZE do Toyota Banku loguję się tak jakbym zaraz miał stracić wszystkie pieniądze, jeśli nie na zawsze to przynajmniej do chwili ich odzyskania za jakieś pół roku. A słuchaliście może tego elektronicznego głosu panienki przy nieprawidłowym zalogowaniu przez telefon? Ha! Jest rewelacyjny! Dosadnie wam mówi, że popełniliście błąd. Wtedy wiedząc, że właśnie macie zablokowany dostęp do internetu i zostały wam jeszcze tylko 2 próby dojścia do konta przez telefon, a i w pamięci mając stan posiadanej kasy w tym banku, zaczynają wam drżeć ręce. Tak, nie pójdziecie, nie pojedziecie do żadnego oddziału. Będziecie o swoje pieniążki walczyć telefonicznie. Mam też konto w mBanku - po nieprawidłowym zalogowaniu się, zaczynacie uważniej wpisywać hasełka i praktycznie nie ma możliwości niezalogowania się za drugim razem. Zresztą inne banki też prosto. Ale nie Toyota Bank. Oprocentowanie jednak lepsze niż w wielu innych bankach
mirek1

Nigdy Toyotabank!!!!!!

napisał korpi » 2011-01-10, 21:19

Witam. Toyota bank reklamuje się iż odda Ci 4 %. Bzdura !!!!! Trafienie na punkt gdzie dostaniemy zwrot tych niby 4% to jest loteria. W poprzedniej promocji gdzie oddawali 3% za zakupy tylko co 10ta transakcja była przez nich honorowana. Na przykład w Bydgoszczy w Leroy Marlin mi honorowali a w Obi już nie mimo iż jest to ta sama branża. Nigdzie nie znajdziecie listy gdzie można płacić ich kartą za którą dostaniecie jakikolwiek zwrot. Nawet dzwoniąc na infolinię nic się nie dowiesz. Najlepsze jest to, że lista punktów zmienia się. Na przykład ta jest ważna przez pól roku i potem nie wiadomo jakie czy w ogóle przedłużą pseudo promocję. To jest tylko promocja która może nie być przedłużona. Rozliczają to na podstawie jakiś kodów terminali których nigdzie nie znajdziecie! Kłamstwem jest iż jak zrobimy płatność kartą rocznie za 12000 zł zostanie zwrócona opłata za tą kartę. Nie zostanie zwrócona ale zostaniemy zwolnieni z opłaty za kolejny rok, a to jest różnica. Bo ja likwiduję u nich konto to już zwrotu nie dostanę za jej wydanie - 30 zł. Zwrot za zakupy to tylko maksymalnie 760 zł rocznie. Już lepiej opłaca się założyć konto w bzwbk gdzie oddają za wszystkie transakcje 1 % i to bez limitów. Toyota bank to słaby bank a ich pseudo promocję można olać. A i jeszcze jedno co mnie wkurzało u nich to po każdej transakcji kartą powyżej 2000 zł dzwonił pan, nie przedstawiał się i prosił o potwierdzenie moich danych osobowych. Nie podawałem bo czemu miałbym to robić to blokowali kartę! Stoisz w kolejce chcesz płacić i nie możesz ! Zaznaczę jeszcze, że nie był to pracownik banku tylko firmy współpracującej!!!! Pożegnałem się z nimi i każdemu to radzę. Wspomniałem o BZWBK też z nimi miałem problemy ale jeżeli chodzi o zwrot jakichkolwiek pieniędzy za zakupy to bzwbk jest według mnie najlepszy.
korpi

Toyota tak - Bank NIEEEEE

napisał em » 2011-03-21, 20:08

ja też miałem przygodę z ToyBankiem -(Toy Toy<,,, Toy story....)
właśnie likwiduję u nich konto. Bank skrajnie niepoważny. Założyłem konto bo skusiły mnie lokaty dosyć wysokie. Ale obsługa i trudność z jaką wszystko tam sie dzieje to jakiś koszmar....
Dla przykładu - chciałem debet na koncie - 5000 (w moim banku mam 30 tyś) tak na wszelki wypadek żeby nie musieć pamiętać przelewu zrobić z konta osczędnościowego... KOSZMAR - pierwszy raz usłyszałemże za krótko jestem , ok poczekałem (w tym czasie używałem starego banku) zrobiłem drugie podejście... czekałem dwa miesiące na odpowiedź - jak sie okazało - przesłali ale nie na adres korespondencyjny ale na adres Zameldwoania.... sprawa sie przedawniła - wiec dzwonię i mówię, że wysłali mi Państwo nie na ten adres dokumenty - poproszę nowe bo tamte już nieważne na adres korespondencyjny. Okazało sie że muszę poczekać na decyzję jeszcze raz, za dwa dni panienka dzwoni i mówi że nie przyznano debetu... ?! Szok - stwierdziłem że nie bedę sie upominał o 5 tyś! normalnie łaskę robią! :P I właśnie się z nimi żegnam :)
poza tym kiepski system elektornicznej bankowości, kłopoty z logowaniem i dostępem do własnych pieniędzy. Lokat nie widzi współwłaściciel po zalogowaniu... koszmar....
em

Następna strona