Volkswagen Bank - Konto e-Direct - Opinie, Oceny, Pytania

Volkswagen Bank - Konto e-Direct - Opinie, Oceny, Pytania

napisał admin » 2009-06-10, 01:39

Czy warto założyć konto bankowe e-direct w Volkswagen Banku? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Czy karta do konta jest darmowa? Jak jest z wpłatą i wypłatą pieniędzy?
Opisz swoje doświadczenia z Bankiem i wyraź swoją opinie o kontach osobistych Vw Bank (Konto e-direct).
Zadaj pytanie odnośnie danego konta volkswagen banku.

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

Odp

Google - reklama

karty w VW BANKu

napisał aaapsik » 2010-12-03, 21:01

Wydanie i wznowienie podstawowej karty debetowej jest darmowe!????

TYLKO NIGDY NIE ZAMAWIAJCIE NOWEJ KARTY NA WŁASNE ZYCZENIE !!! ??? KOSZTUJE TO 30 PLN BANK NIE JEST WSTANIE DOSTARCZYĆ KAWAŁKA PLASTIKU I 4 CYFEREK W CIAGU 10 DNI!!!

MÓJ PRZYKŁAD:

PRAWIE PEKNIETA KARTA DECYDUJE SIE NA ZAMÓWIENIE NOWEJ TA JEDNAK JESZCZE DZIALA.

PISZE POPRZEZ KONTO Z PROSBA O WYROBIENIE NOWEJ, ZERO INFORMACJI, IŻ WIĄZE SIĘ TO Z ZABLKOWANIEM OBECNEJ!!!!

ZOSTAJE BEZ KARTY PRZEZ 10 DNI I MOŻLIWOŚCI WYPŁACANIA PIENIEDZY.

PO 14 DNIACH DZWONIE Z ZAPYTANIEM O PIN DO KARTY KTÓRA PO 7 DNIACH DOSZŁA??

OBSLUGA INFORMUJE, IŻ ZOSTAŁ PEWNIE ZAGUBIONY I PROPONUJA WYSTAWIENIE NOWEJ + NOWY PIN, OK MÓWIE PRZYNAJMNIEJ MOGE PŁACIĆ ZA ZAKUPY.

IDE NA OBIAD RACHUNEK - PLATNOŚC KARTA ODRZUCONA. DZWONIĘ DO VW BANK Z GLUPIM PYTANIEM DLACZEGO?

PANI MÓWI PRZECIEZ ZAMÓWIŁ PAN NOWĄ?

JA:
TAK I CO Z TEGO?

VW BANK:

NO TO WIĄZE SIE Z ZABLOKOWANIEM WYDANEJ KARTY

JA:

JAK TO ZABLOKOWANA? ZNOWU, PRZECIEZ DZIAŁA NIE DOSLALIŚCIE PINU!! NIKT NIE POINFORMOWAŁ MNIE, IZ ZNÓW ZOSTANIE ZABLKOWANA KARTA!!!!?

VW BANK:

AHA NO TO MOZE PAN ZLOZYC REKLAMACJE, MAMY TAKIE PROCEDURY....

JA:

PRZECIEŻ KARTA, KTÓRA WYSYŁACIE JEST NIEAKTYWNA I SAM MUSZE ZADZWONIC LUB POPRZEZ KONTO AKTYWOWAC JA TO DLACZEGO TA KTÓRA MAM OBECNIE NIE MOZE DZIAŁAC DO TEJ CHWIL AZ AKTYWUJĘ NOWA????

VW BANK:

TAKIE MAMY PROOCEDURY...

BANDA IDIOTÓW I -ÓW!. VW BANK OMIJAĆ Z DALEKA.
aaapsik

direct volkswagen jest najlepsze

napisał mpiano » 2011-01-10, 17:53

mam to konto i naprawde jest super , jedyna wada to ten limit powyzej 400 zl .......
mpiano

VW bank

napisał kamilg011 » 2011-06-26, 16:45

czesc,

osobiscie nie jestem entuzjastą VW... ale mam paru dobrych kumpli, którzy nawet na Tshirtach noszą słynne VW....
kamilg011

vw bank

napisał dzi » 2011-09-08, 19:39

System vw banku od paru miesięcy jest totalnie niewydolny, dla banku który działa tylko online to straszna kompromitacja, właśnie sprawdzam stan konta jest 21:00 i widzę dane z 05:50 i to jest notoryczne, powprowadzali jakieś opłaty za przelewy wew., oprocentowanie lokat mało atrakcyjne. Mam tu konto ładnych kilka lat i z zadowolonego klienta zmieniłem się we wk.... Trzyma mnie tu tylko lenistwo i grawitacja..
dzi

opłaty

napisał QQQWojtek » 2011-09-29, 11:48

Miało być tanio a wyszło jak zwykle, VW Bank wprowadza opłaty, dzisiaj dostałem pismo, że zmieniają się opłaty od 2 listopada, a termin wypowiedzenia umowy to 30 dni, przez co jest za mało czasu na wycofanie się ze - VW Bank, jak można dawać takie krótkie terminy na zmiany!!!!, chcą żeby jak najwięcej osób wpadło na opłaty
QQQWojtek

napisał euro » 2011-09-30, 06:50

A jakie zmiany i opłaty szykuje VW bank?
euro

VW Bank

napisał pin » 2011-10-11, 11:15

mjo12 napisał(a):Ja dopiero jestem w trakcie zakładania, ale z tego co czytałem oferta jest ciekawa. Prowadzenie rachunku jest za darmo, podobnie jak przelewy do innych banków. Token jest wydawany do nowego konta za darmo, poza tym za kartę VISA Electron też nie ma żadnych opłat. Fajnie jest też, że ich numer bankowości telefonicznej jest 0800, więc jest darmowy.

Jednyny minus to te opłaty za wypłaty z bankomatów od kwoty poniżej 400zł, które będą już od początku sierpnia. No ale zaleta taka, że przynajmniej niewielkie 1,50zł. Jak umowa dotrze do banku i będę mieć aktywny rachunek napiszę coś więcej. Ale wydaje mi się, że ciekawa oferta. Chociaż moim zdaniem, najlepsze jest połączenie mBanku(eKonto + karta debetowa, SFI oraz ewentualnie eMakler) z Eurobankiem (super rachunek oszczędnościowy oraz również przelewy za darmo do wszystkich banków).

Witam,

zastanawiam sie, jakie są Twoje wrażenia z posiadania konta w tym banku?

Pzdr,
pin

napisał ace23 » 2011-10-25, 17:38

Witam. 3 października złożyłem podanie o założenie konta e-direct, 13 października zadzwonili do mnie z banku żeby się umówić na wizytę kuriera, 14 paź. dostałem kartę Visa electron wysłaną pocztą 12 paź. czyli szło 2 dni.
Z kurierem umówiłem się na 17 paź. no i przyjechał punktualnie w wyznaczonych godzinach. podpisałem papiery i dostałem token i inne dokumenty. Jakąś godzinę później chciałem dokonać aktywacji tokena przez telefon ale powiedziano mi że muszę poczekać aż kurier przywiezie im powrotem te papiery, które podpisałem i później dadzą mi znać albo smsem albo zadzwonią i poinformują, że mogę już uaktywnić konto. Dostałem wiadomość smsem 22 paź. i aktywowałem konto podając im numer seryjny tokena ponieważ token był już aktywny gdy go odebrałem sądzę, że musieli go tylko przypisać do mojego konta.

Jak na razie wszystko z kontem jest ok samemu uaktywniłem kartę i posprawdzałem co i jak z kontem.
Na razie nie mogę więcej powiedzieć bo jeszcze nie robiłem żadnych poważnych operacji więc się nie wypowiem czy żadnych problemów nie będzie ale jak coś, to dam znać.

No i to czekanie mnie trochę denerwowało bo sądziłem że trochę szybciej będzie załatwione to konto ale jak ktoś ma czas to może poczekać :P :P

Co do opłat to zmieniły się tylko dla konta Plus dla e-direct są takie same jak były czyli bez zmian
ace23

vw bank IX wiek

napisał dj » 2011-10-28, 08:53

Mam konto w VW BANK-u od 2 miesięcy, powiem jedno - tragedia ! Co prawda jest to w całości darmowe konto (wyplaty od 400 zł mi w sumie nie przeszkadzaja) ale osbluga przez strone www jest straszna, skomplikowana, recznie trzeba aktualizowac stan konta przez klikanie - "aktualizuj" w zakladce "szczegóły rachunku", pozne sesje przychodzace (od 11:30).... jest zle. Wczesniej mialem (i mam) konto w Inteligo i tam jest RARYTAS!
W vwbank-u nie mozna zmienic numeru PIN do karty. Nie mozna tez ustawic powiadomienia sms lub mailowym o nowych srodkach na koncie.
Uciazliwe jest tez logowanie na stronie, musisz miec caly czas przy sobie token, bez niego sie nie zalogujesz. Troche chore zeby tylko sprawdzic stan rachunku.

Osobiscie nie polecam tego banku. Juz lepiej dac 1zł lub 5zł w innym banku i miec wygodny i komfortowy dostep do swojego konta Internetowego.

W Inteligo płace miesiecznie tylko (bodajze 4zł) za "bankomaty bez granic" za wyplate z wszystkich bankomatow bez prowizji (0zł) przy dowolnej kwocie.
dj

napisał DariuszM » 2011-10-31, 22:38

Człowieku to, że masz klapki na oczach i nie umiesz sobie skonfigurować strony VW w przeglądarce, to już Twój problem, jak dla mnie jest to najbardziej przyjazna strona (a mam konta w sześciu bankach internetowych)Świetną sprawą jest utworzenie sobie szybkich skrótów do najczęściej robionych operacji, ale cóż Ci będę tłumaczył i tak tego nie pojmiesz :D Jest to mój pierwszy bank w którym założyłem konto na poczatku tego stulecia zaraz po nim mBank i Inteligo (jeszcze to stare) później jeszce kilka innych... Skarżysz się na Token, pamiętaj jest jest to absolutnie najbezpieczniejszy sposób logowania, gdy ktoś skradnie Ci komórkę wówczas z Twoimi pieniędzmi zrobi co zechce :). Kradnąc Ci Token, nic nie zrobi, bo drugi człon hasła masz zawsze tylko Ty w głowie :) Dlatego ja śmiało na takim koncie przetrzymuje duże sumy pieniędzy :) Owszem może może być to dla Ciebie uciążliwe, no cóż, jeżeli posiadasz parę groszy i ciągle je sprawdzasz, to bezpieczeństwo dla Ciebie nie jest takie ważne :)... możesz korzystać z innych banków z prymitywnymi formami logowania ...
I żeby nie było... bank ma też swoje wady
- niemożliwość zmiany PINu
- słusznie zauważyłeś, że od jakiegoś czasu mają problem z odświeżaniem stanu konta (dzwoniłem to awaria systemu - pracują nad tym)
- Brak samoczynnie przestawiającej się daty w przelewach do ZUS, trzeba comiesięcznie zmieniać datę ręcznie
- pomoc telefoniczna nie jest całodobowa (tylko do 20)
-brak oddziałów choćby w miastach wojewódzkich
Tyle wad pamietam
Mimo wszystko polecam ten bank, i dalej pozostanie moim kontem głównym :)

DariuszM

Poprzednia stronaNastępna strona