BZ WBK - e-Konto<30 - Opinie, Oceny

BZ WBK - e-Konto<30 - Opinie, Oceny

napisał admin » 2009-06-12, 12:34

Czy warto założyć konto dla młodych Konto<30 w BZWBK? Czy są jakieś opłaty za prowadzenie? Czy przelewy są darmowe? Jak jest z kartą bankomatową do konta? Opisz swoje doświadczenia z Bankiem Zachodnim WBK i wyraź swoją opinie o koncie dla młodych między 13 a 30 rokiem życia. Zadaj pytanie odnośnie konta bankowego Konto<30 w Bank Zachodni WBK.

Konto<30 BZ WBK-Podstawowe parametry:

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

Odp

Google - reklama

napisał pawel1615 » 2012-02-14, 16:47

dzięki annika, bo już się bałem :)

Ktoś podzieli się doświadczeniami z zakładaniem konta po przez kuriera?
pawel1615

napisał Gość » 2012-02-17, 09:57

tylko jak zakladalem konto w wbk to powidziano mi, ze euronet jest tez darmowa opcja. Poza tym nie mialo byc zadnych dodatkowych oplat a np co roku z konta znika mi chyba okolo20 zl i domuslam sie ze to za prowadzenie karty czy konta jak to tam zwiecie tak zwiecie.

Co do stefczyka to moze i to nie jest bank ale dosyc przejrzyste zasady sa i ogolnie lepsze warunki niz proponuja inne banki jak na moj gust
Gość

napisał annika » 2012-02-22, 00:52

Małe sprostowanie co do karty MasterCard PAYBACK do tego konta - raczej nie jest dostępna (ktoś mnie znowu wprowadza w błąd :) ) skoro znalazłam wczoraj takie wpis na stornie BZ WBK:
"Z dniem 1 marca 2012 roku możliwe będzie wydanie karty MasterCard Payback Multi do Konta<30."
tutaj ta informacja:
indywidualni.bzwbk.pl/konta/standardowe/przed-30/szczegoly/konto-30-szczegoly.html /niestety nie umiem włączyć url, chyba admin sobie nie życzy/
tak więc wypada czekać. Może i lepiej? BZ miała dwie kontrolowane i jedną nie przerwy w obsłudze online klienta od początku roku - gmerają coś w systemie, unowocześniają i tak to jest, zresztą obejrzyj sobie ich blog wpisy z wczoraj, przedwczoraj 8) aż wierzyć mi się nie chce, że ktoś u nich wpadał na pomysł, aby prace konserwatorskie przeprowadzać 19 lutego, jakby innych dni nie było w roku! (20. lutego to szczególny dzień dla przedsiębiorców i skarbówki :) )

Gość czyli strzelec (?)
no wiesz, nie wiem, co Ci tam naopowiadali i z jakich powodów, może kiedyś tak było, a potem się cenniki zmieniły? Ja mam to konto od roku i 4 miesięcy, nie wiem, co było wcześniej. Trzeba pamiętać, że na umowie nie pisze nic szczególnego, wszystko co ważne jest w zewnętrznych dokumentach, do których umowa się tylko odwołuje. Także może toip się zmieniła i zasady też? A może po prostu wprowadzili Cię w błąd. W sektorze usług, nie tylko bankowości, jest duża rotacja pracowników, nowi są na początku niezorientowani, ciągle jest nacisk na plany sprzedażowe... To nie sprzyja najwyższemu poziomowi obsługi, ale tak niestety jest wszędzie. jedne wyjście, to poinformować się samemu i przyjść do placówki już zdecydowanym, od progu rzucić nazwą produktu, który chcemy kupić i tyle. Ewentualnie sprawdzić wiedzę pracownika o tym co nam sprzedaje :P Ja wczoraj musiałam tłumaczyć, na czym polega usługa którą chcę uruchomić :D pierwsze na co się natknęłam, to próba cross-cellingu "czy pani ma już kartę studencką?" chodziło o kredytówkę ehh

Więc jeśli wyszukałeś sobie ofertę, która Ci odpowiada, to nic tylko brać. Może jedyne co bym radziła sprawdzić, to możliwość rezygnacji w każdej chwili... to dale takie poczucie wolności :D

EDIT: strzelec - co do opłat, to zauważ, że w tytule tego wątku jest e-Konto <30.
A już w dziale dla kont osobistych jest wątek o tym koncie bez 'e" i tak się moje nazywa i nie widziałam w ofercie banku żadnego z e- więc może coś takiego było kiedyś? Nie wiem, może ktoś się wypowie, co to jest takiego, bo to by skazywało właśnie na konto w pełni internetowe, zakładane tylko przez kuriera, a to na pewno nie moja opcja, zresztą mam przed sobą swoją umowę, i tam tego e nie ma...
annika

napisał strzelec » 2012-02-23, 11:03

tak to ja tylko pisalem nie zalogowany :)
No to sama widzisz nie powinno sie tak traktować klienta. Dla mnie bank powinien byc instytucja w ktorej najpowazniej (zaraz po szpitalu) podchodzi sie do klienta a nie wcisakc mu pierwsza lepsza oferte ktora teraz jest najbardziej promowana czy gratyfikowana za ilosc sprzedaży. Taki podesjcie jest slabe. Moje konto tez nie ma e- i zakladalem je chyba z 3-4 lata temu.

Dobra ale wracajac do mojego pytania, ktos korzystal juz z tego konta w stefczyku??
strzelec

napisał Damianoooo » 2012-03-03, 22:39

Cześć. Planuję założenie tego konta przez internet. I tam jest pytanko czy chcę wnioskować o limit kredytowy na koncie. I szczerze, to nie bardzo rozumiem o co chodzi...
Damianoooo

napisał annika » 2012-03-18, 15:40

Damianoooo napisał(a):Cześć. Planuję założenie tego konta przez internet. I tam jest pytanko czy chcę wnioskować o limit kredytowy na koncie. I szczerze, to nie bardzo rozumiem o co chodzi...

Warunki przyznania limitu kredytowego masz opisane tutaj: http://indywidualni.bzwbk.pl/kredyty/gotowkowe/limit-kredytowy-w-koncie/szczegoly/limit-kredytowy-w-koncie-osobistym-szczegoly.html

To taki debet na koncie, na który bank się zgadza wcześniej, jakby kredyt. Potem każdy wpływ na konto spłaca ten dozwolony debet. Jest on oprocentowany itd. Są wymagane dokumenty, aby go dostać. Kartę też pewnie dostaje się inną, bo dedykowana Visa Electron nie pozwala na wejście w debet (tak myślę).

To tyle, nie znam tego z autopsji :wink:
annika

napisał marchewka34 » 2012-03-27, 12:57

Mam pytanie. Dostałam pocztą kartę do konta, ale nie mam pojęcia, gdzie jest PIN do niej. Dostałam w banku trzy koperty z trzema PINami, ale żaden chyba nie pasuje, bo są od internetu, telefonu i SMS...
Gdzie mam znaleźć ten PIN?
marchewka34

napisał inwestor2206 » 2012-03-27, 13:23

aktywuje się kartę przez internet i tam wybiera się pin.
inwestor2206

napisał marchewka34 » 2012-03-27, 14:22

Wiem o takiej możliwości, ale na swoim koncie internetowym w zakładce "karty" mam coś takiego : http://i43.tinypic.com/1zxtcht.jpg
Po otwarciu "Karty do konta" nie ma nic o aktywacji, tylko o tym, że mogę złożyć wniosek.
marchewka34

napisał inwestor2206 » 2012-03-27, 19:30

Sprawdziłem. Gdzieś musiała pani dostać kopertę zapieczętowaną z pinem do karty w środku...
inwestor2206

Poprzednia stronaNastępna strona