PKO BP - Konto dla Młodych - Wasze Opinie

niee

napisał ooaoaoa » 2012-03-21, 19:05

uralura00 napisał(a):mam takie pytanie czy te konto dla młodych jest też np. dla 10-11 latków? na ulotce pisze ,że dla uczących się , bo 10-11 latek jest w 4 5 klasie czyli sie uczy prawda???

niee. konto jest dla osób od 13 roku życia. wiem , bo też chciałam w wieku 11 lat czy jakoś tak i niestety się nie dało . ale się doczekałam
;)
ooaoaoa

Odp

Google - reklama

napisał xxx » 2012-03-30, 20:50

mam pytanie dotyczące tego konta mianowicie mam je co miesiąc jak ojciec bierzę wypłate to ałtomatycznie jakaś tam suma wpływa na moje konto teraz moje pytanie dotyczące jak sprawdzic numer tego konta i czy jest to narmalne konto na które mogą byc przelane pieniądz np: z allegro???
xxx

pko

napisał kasiunia » 2012-04-10, 19:31

Witam. Ja również odradzam to konto- co miesiąc płacę 2.5 za prowadzenie rachunku przez internet, 1zł na abonament , 10 zł w ciągu roku za karte pko, i prowizje od każdej operacji na moim koncie, ponadto jeśli wybiorę pieniądze poza bankomatem pko to płacę 5zł. Odsetki za prowadzenie u nich konta to +0,01 zł w skali miesiaca,ale musze zapłacic podatek od wzbogacenia i zaraz pojawia się -0,01 zł ;-)KOnto to jest bezsensu, dlatego jesli macie jako studenci gruby portfel to zapraszam, ja przechodze na ing lub mbank, le najpierw musze porównac te dwie oferty;-)
kasiunia

Konto dla Młodych

napisał Ekspert » 2012-04-12, 09:10

W przypadku Konta dla Młodych nie ma żadnej opłaty za prowadzenie rachunku do 26 lat. Do 30 lat taki rachunek jest za darmo, jeśli wpływy na niego wynoszą co najmniej 1 tys. zł. Karta debetowa jest darmowa jeśli suma miesięcznych transakcji wynosi 350 zł ( w przeciwnym wypadku 5 zł). Za darmo mamy dostęp do bankowości internetowej, robimy przelewy internetowe i wypłacamy pieniądze z bankomatów w kraju i za granicą. Jeśli przy tym rachunku osobistym pobierane są za te usługi inne opłaty, to mamy do czynienia z błędem i bardzo proszę o kontakt.
Pozdrawiam.
Ekspert PKO Banku Polskiego
Ekspert

karta

napisał wkurzona » 2012-05-10, 22:03

Hejo założyłam konto dla młodych dwa miesiące temu. Byłam raz w siedzibie banku od tego czasu bo nie mogłam zapłacić kartą za paliwo do samochodu. Stwierdzili że to na stacji bęnzynowej mają problem. Kazali próbować zapłacić nią w innym miejscu. OK, ale nie minął dzień a pojawil się następny problem. Pobieranie 5 zł za kartę jeśli nie zapłacisz nią min. do 350 zł miesięcznie. Także teraz czy chce czy nie chcę muszę wydać te min żeby te - z banku nie pobrały kolejnej 5 zl do swojej kieszeni. Ilcząc za cały rok z konta zniknie 60 zł praktycznie mówiąć za to że nie chcesz wydawać swoich pieniędzy.
wkurzona

napisał aniaa » 2012-05-13, 19:44

Witam
Mam konto dla Młodych. Jadę do pracy do Niemiec. I czy mogę przesyłać euro na swoje konto? Czy to tylko można tak przesyłać na konto walutowe?
aniaa

napisał jess » 2012-05-15, 17:23

wujekkamil napisał(a):CO miesiąc 2.5 za prowadzenie konta, za inteligo 5zł i za karte kodów jak się skończą 10zł - -.

7go lipca skończyłem 26lat i zablokowali mi najpierw inteligo, wiec zadzwoniłem na infolinię. Po paru przekierowaniach z infolinii na infolinie i 25minutach powiedziano mi, że póki nie przerobie konta na jakieś "dorosłe" to moge tylko płacić kartą i korzystac z bankomatu a dziś JEDEN DZIEŃ po rozmowie na infolinii zablokowali mi bankomaty i płatnosc karta. Na koncie grubo ponad 2k a ja siedząc w poznaniu muszę jechać konto przezbrajać na mazury, czyli tam gdzie było założone. Przecież to jakaś paranoja. NIGDY nie pożyczałem kasy od nikogo bo planuję wydatki itp a tu na podróż do domu musze pozyczyć i brać wolny dzień w pracy bo ŻADNE pierdolone pko w soboty w poznaniu nie pracuje.

ABSOLUTNIE nikomu nie polecam PKO - NIKOMU - mają dużo bankomatów i to by było na tyle z plusów a minusy to : drożyzna, za wszystko opłata, kolejki masakryczne, bankomaty typu co drugi czynny a nastepny za 3km, 3-4 razy bankomat mi wpieprzył karte( w tym raz na wakacjach 600km od domu).

PORAŻKA !!!!!!

Święte słowa! mam podobne doświadczenia z tym kontem, a przede wszystkim z tym bankiem.Cały czas coś mi się dzieje- a to wciągnie kartę, a to zablokuje przelewy (bez powodu!), ostatnio zablokowało mi kartę kodów (jak zwykle, ot tak po prostu). Ale w sumie to jest tylko technika, ma prawo czasem zawieść i ja to rozumiem. No, ale sory, jak coś mi nawali i dzwonię już na tę infolinię (albo idę do oddziału) to oczekuję fachowej pomocy od kogoś kompetentnego. Niestety chyba mam za duże wymagania, bo jeszcze nie zostałam obsłużona w tym banku tak, żebym nie miała zastrzeżeń. To wcale nie jest tak, że się czepiam, ja naprawdę jestem osobą spokojną i zrównoważoną i mało, co jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Jednak ten bank to potrafi. Najbardziej denerwujące jest to, że jak już wspomniałam wcześniej, często są różne hece i w takim momencie (w 90% przypadków), natychmiast musimy lecieć z tym do oddziału, bo na infolinii zazwyczaj ciężko się dowiedzieć, co może być przyczyną. Mimo, że jest to nasze konto, to jak coś się z nim dzieje, to mamy praktycznie związane ręce- nic nie możemy naprawić sami, tylko ze wszystkim musimy latać do okienka i tłumaczyć. A jak oddział będzie akurat zamknięty z jakiegoś powodu, a potrzebuje się kasy na już, to co wtedy? Słyszałam, że są banki, które większość takich problemów naprawiają zdalnie tylko przy pomocy klienta. Podaje się jakiś swój nr, dane i to wszystko, nigdzie nie trzeba latać i stać w kolejkach, bo po kolei mówią ci co masz robić. A w PKO przy nawet najmniejszej zmianie w koncie (np. u mnie był to nr telefonu) musisz natychmiast lecieć do oddziału, stać w kolejce, musisz coś podpisywać. A przecież takie coś człowiek sam umie i może sobie zrobić, tylko trzeba dać mu do tego dostęp. Sama bym to sobie zmieniła i ewentualnie dla pewności, pracownik banku by to zweryfikował. Ile taka drobna innowacja by mi zaoszczędziła czasu i nerwów. No i ja zrobiłabym to jak trzeba, czego nie uświadczyłam niestety w oddziale przy pierwszym podejściu. Ale nie, tam przecież do niczego cię nie dopuszczą, jedyne co możesz to trzymać tam pieniądze i wykonywać związane z nimi operacje. I nikogo nie interesuje, że ty możesz akurat być gdzieś na wakacjach, czy coś. Założyłeś konto tam to załatwiaj tam. Nawet jak chcesz je zamknąć to niezależnie od okoliczności oczywiście musisz pojawić się w tym konkretnym oddziale, no bo podpis i inne formalności:/ Jednym słowem, nie polecam.
jess

adsd

napisał aa » 2012-06-24, 14:40

Witam,

Wyjeżdzam do norwegii mam pytanie czy wypłata z bankomatu w koncie dla młodych podlega jakiejś porwizji ? czy kurs korony norweskiej jest przeliczany po kursie narodowego banku polskiego czy po kursie banku
aa

....

napisał mistgras » 2012-09-11, 22:52

Weronika1506 napisał(a):Zastanawia się nad założeniem konta w PKO BP dla młodych, ale na stronie banku znalazłam informację, że za założenie konta pobiera się opłatę 50 zł. Czy to prawda?

50zł płaci się jeśli zmienia się stare konto na konto dla młodych i chce się zostawić ten sam numer konta. Byłem dzisiaj w oddziale PKO i tam powiedziano mi, że w tym koncie tylko pobierają 5zł reszte za darmo.

Jest to konto dla młodych do 26 lat czyli 10 latkowie też mogą założyć oczywiście w obecności rodzica.
mistgras

...

napisał mistgras » 2012-09-11, 23:01

jess napisał(a):
wujekkamil napisał(a):CO miesiąc 2.5 za prowadzenie konta, za inteligo 5zł i za karte kodów jak się skończą 10zł - -.

7go lipca skończyłem 26lat i zablokowali mi najpierw inteligo, wiec zadzwoniłem na infolinię. Po paru przekierowaniach z infolinii na infolinie i 25minutach powiedziano mi, że póki nie przerobie konta na jakieś "dorosłe" to moge tylko płacić kartą i korzystac z bankomatu a dziś JEDEN DZIEŃ po rozmowie na infolinii zablokowali mi bankomaty i płatnosc karta. Na koncie grubo ponad 2k a ja siedząc w poznaniu muszę jechać konto przezbrajać na mazury, czyli tam gdzie było założone. Przecież to jakaś paranoja. NIGDY nie pożyczałem kasy od nikogo bo planuję wydatki itp a tu na podróż do domu musze pozyczyć i brać wolny dzień w pracy bo ŻADNE pierdolone pko w soboty w poznaniu nie pracuje.

ABSOLUTNIE nikomu nie polecam PKO - NIKOMU - mają dużo bankomatów i to by było na tyle z plusów a minusy to : drożyzna, za wszystko opłata, kolejki masakryczne, bankomaty typu co drugi czynny a nastepny za 3km, 3-4 razy bankomat mi wpieprzył karte( w tym raz na wakacjach 600km od domu).

PORAŻKA !!!!!!

Święte słowa! mam podobne doświadczenia z tym kontem, a przede wszystkim z tym bankiem.Cały czas coś mi się dzieje- a to wciągnie kartę, a to zablokuje przelewy (bez powodu!), ostatnio zablokowało mi kartę kodów (jak zwykle, ot tak po prostu). Ale w sumie to jest tylko technika, ma prawo czasem zawieść i ja to rozumiem. No, ale sory, jak coś mi nawali i dzwonię już na tę infolinię (albo idę do oddziału) to oczekuję fachowej pomocy od kogoś kompetentnego. Niestety chyba mam za duże wymagania, bo jeszcze nie zostałam obsłużona w tym banku tak, żebym nie miała zastrzeżeń. To wcale nie jest tak, że się czepiam, ja naprawdę jestem osobą spokojną i zrównoważoną i mało, co jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Jednak ten bank to potrafi. Najbardziej denerwujące jest to, że jak już wspomniałam wcześniej, często są różne hece i w takim momencie (w 90% przypadków), natychmiast musimy lecieć z tym do oddziału, bo na infolinii zazwyczaj ciężko się dowiedzieć, co może być przyczyną. Mimo, że jest to nasze konto, to jak coś się z nim dzieje, to mamy praktycznie związane ręce- nic nie możemy naprawić sami, tylko ze wszystkim musimy latać do okienka i tłumaczyć. A jak oddział będzie akurat zamknięty z jakiegoś powodu, a potrzebuje się kasy na już, to co wtedy? Słyszałam, że są banki, które większość takich problemów naprawiają zdalnie tylko przy pomocy klienta. Podaje się jakiś swój nr, dane i to wszystko, nigdzie nie trzeba latać i stać w kolejkach, bo po kolei mówią ci co masz robić. A w PKO przy nawet najmniejszej zmianie w koncie (np. u mnie był to nr telefonu) musisz natychmiast lecieć do oddziału, stać w kolejce, musisz coś podpisywać. A przecież takie coś człowiek sam umie i może sobie zrobić, tylko trzeba dać mu do tego dostęp. Sama bym to sobie zmieniła i ewentualnie dla pewności, pracownik banku by to zweryfikował. Ile taka drobna innowacja by mi zaoszczędziła czasu i nerwów. No i ja zrobiłabym to jak trzeba, czego nie uświadczyłam niestety w oddziale przy pierwszym podejściu. Ale nie, tam przecież do niczego cię nie dopuszczą, jedyne co możesz to trzymać tam pieniądze i wykonywać związane z nimi operacje. I nikogo nie interesuje, że ty możesz akurat być gdzieś na wakacjach, czy coś. Założyłeś konto tam to załatwiaj tam. Nawet jak chcesz je zamknąć to niezależnie od okoliczności oczywiście musisz pojawić się w tym konkretnym oddziale, no bo podpis i inne formalności:/ Jednym słowem, nie polecam.

Odopowiem odrazu kolejno za jednym zamachem do tych użytkowników.

Po pierwsze jeśli się skończyło 26lat to jest to twój obowiązek udać się do odziału i zmienić konto. podpisywałes umowe ktora napewno mówila ze po ukonczeniu 26 lat konto zostanie zablokowane. Wiec pretensje mozesz miec do siebie. Kolejna sprawa to nie musisz jechać do siebie aby zmienićswoje konto. Mozesz to zorbić w obojętnie jakim dziale PKO. PKO wszedzie pracuje pn-pt jak chyba wszystkie banki (jeśli się myle to mnie poprawcie). Następnie piszesz, że jak cos sie stanie to nie bedziesz mogl wybrac pieniedzy. To tylko twoja wina. Bo kazdy inteligentny czlowiek nawet zapobiegliwy nosi przy sobie gotowke i to nie musi byc spora. Co ci szkodzi wlozyc 50-100 zl do portfela i niech am siedzi na czarna godzine?Zyjemy w takim swiecie ze moze prad system nawalic w kazdej chwili. Co do wciagania karty. Jesli zle wpisujesz pin to tak jest.

Ogólnie większych bzdur dawno nie czytałem.

Do czytających! Polecam Wam abyście się udali do swoich najbliższych placówek i zapytali o co chcecie a tam wam powiedzą. Nie czytajcie ludzkich komentarzy bo nie warto.
mistgras

Poprzednia stronaNastępna strona