Gdzie najlepiej konto zakładać..

Gdzie najlepiej konto zakładać..

napisał trafik86 » 2005-12-17, 10:25

Zastanawiam sie nad zakladanie konta internetowego z mozliwością przelewów internetowych..Czy ktoś moze w tym pomoc(doradzić)..pozdrawiam:)
trafik86

napisał Marek » 2005-12-19, 01:03

Witam.

Zdecydowanie polecam mBank - mam tam już konto od ponad roku i nie narzekam :)
Bardzo wygodne w użytkowaniu i przy tym tanie.

Darmowe prowadzenie konta i przelewy za 0,5 zl - wg mnie konto internetowe nr 1

Pozdr
Marek

napisał Gość » 2005-12-19, 02:09

Dobrze by bylo gdybys jeszce dodal na czym ci zalezy: na dokonywaniu tanich przelewow, niskich oplatach, dobrym dostepie do bankomatow, inwestowaniu w fundusze/lokaty, powiadamianie smsami o wszystkich transakcjach, by mozna bylo wplacac pieniadze na konto w placowce itp..

Wtedy mozna cos doradzic, tak to ciezko bo wszystkiego w ramach jednego konta nie dostaniesz
Gość

napisał MATEOh » 2006-01-15, 13:04

Ja rowniez chcialbym zalozyc konto. W listopadzie 2005 roku uzyskalem pelnoletnosc i dosyc czesto kupuje cos na allegro lub korzysyam z ofert sklepow internetowych. I tutaj moje pytanie - ktore konto, w jakim banku wybrac? Zastanawialem sie na Inteligo i eKonto w mBanku.

chodzi mi o nastepujace cechy:
- darmowe (lub tanie) prowadzenie konta
- darmowe (lub tanie) przelewy do innych bankow oraz wyplaty z bankomatow
- obsluga konta za pomoca internetu (przydalyby sie rowniez jakie funkcje SMS)
- brak minimalnej kwoty trzymanej na koncie (ewentualnie cos ponizej 2 zl :P )
- oprocentowanie moze byc bardzo male gdyz nie zamierzam rozmnazac na koncie pieniazkow
- kwota ktora bylaby trzymana na koncie bylaby nie wysoka - max. 2.000 PLN

pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi :D
MATEOh

napisał piotrek » 2006-01-16, 17:59

Oprocz mBanku i Inteligo warto wziasc pod uwage takze MultiBank w twoim przypadku (Multikonto Jestem jako ze twoj wiek < 26 i zapewne jeszce bedziesz sie dalej uczyl :)

A w szczegolach to wyglada tak:
darmowe (lub tanie) prowadzenie konta

- mBank (eKonto): 0 PLN
- Inteligo : 0 PLN (jesli saldo miesieczne > 100 PLN) + 0.99 PLN/mies za użytkowanie karty visa electron = czyli w sumie na miesiac prowadzenie cos okolo zlotowki
- MultiBank (MultiKonto jestem): prowadzenie konta 1 PLN + karta visa electron 1 PLN razem 2 PLN na miesiac

darmowe (lub tanie) przelewy do innych bankow oraz wyplaty z bankomatow

- mBank: 0 PLN
- Inteligo : 0,99 PLN
- MultiBank: 0 PLN

obsluga konta za pomoca internetu (przydalyby sie rowniez jakie funkcje SMS)

Wszystkie wymienione tutaj konta obslugujesz przez Internet, za pomoca smskow mozna obslugiwac na pewno konto w Inteligo, jak jest w mbanku i multibanku nie wiem nie sprawdzalem

brak minimalnej kwoty trzymanej na koncie (ewentualnie cos ponizej 2 zl Razz )

- mBank: brak minimalnej kwoty trzymanej na koncie
- Inteligo : tutaj by miec prowadzenia konta za 0 PLN musisz trzymac srednio min 100 PLN miesiecznie (saldo> 100 PLN) inaczej prowadzenie konta podskoczy ci do 5 PLN/ mies
- MultiBank: brak minimalnej kwoty trzymanej na koncie

oprocentowanie moze byc bardzo male gdyz nie zamierzam rozmnazac na koncie pieniazkow

Teraz to oprocentowanie na wszystkich kontach jest bardzo male i zblizone (lub mniejsze) do 1 %

Podsumowujac w takim ogolnym uzytkowaniu jesli nie zalezy ci bardzo na bankomatach, i nie wykonujesz za duzo zakupow w miesiacu na allegro najlepsze pewnie by bylo dla ciebie ekonto w mbanku. Jesli natomiast robisz duzo zakupow na allegro (np. 10 w miesiacu) to lepsze (tansze) bedzie dla ciebie konto w multibanku - darmowe przelewy nadrobia to ze musisz placic miesieczie 2 PLN za obsluge tego konta. Aha no i w multibanku mozesz wykonywac przelewy zagraniczne - a wiec z konta mozesz zaplacic np. za jakis towar ktory wylicytowales sobie na eBay'u w stanach np :)
piotrek

napisał MATEOh » 2006-01-18, 21:43

Dzieki wielkie Piotrze za wyczerpujaca odpowiedz. Wlasciwie rozjasniles mi wszystko bo nie moglem wyszperac tych informacji w gaszczu regulaminow i ofert poszczegolnych bankow :)

Dzieki wielkie jescze raz !

Pozdrawiam
MATEOh

napisał MATEOh » 2006-01-18, 22:49

a czy korzysta ktos z AlleKarty (karty platniczej allegro) ? Jakie sa jej plusy i minusy? czy trzeba na koncie utrzymywac minimalna kwote ?

pozdrawiam
MATEOh

napisał Maciek » 2006-01-20, 18:58

Tutaj masz troche o allekarcie http://dlaciebie.bzwbk.pl/15631
Maciek

napisał linuxlamer » 2006-05-10, 12:57

to jest glownie zalezne jakie masz odzialy bankow w swoim miecie bo jezeli nie masz mbanku to gdzie bedziesz wplacal i tymbardziej wyplacal jak nie bedzie bankomatu czy jakiegos oddzialu w twoim miescie

najbardziej dostepne oddzialy to pko

umnie nie ma mbanku za to jest bzwbk i tam mam wlasciwie te same stawki 50gr za przelew internetowy i bezplatne prowadzenie konta do 30 lat pozniej bedzie trz uciekac wiec warto sie rozejzec za takim bankiem w ktorym beda wmiare dobre zasady i bedzie dla ciebie dostepny wiec inteligo i mbank jak ktos juz pisal to najlepsze rozwiazania

inteligo pod wzgledem dostepnosci

mbank pod wzgledem ceny
linuxlamer

napisał aga » 2006-06-13, 11:49

ja tez mam problem z zalozeniem konta gdyz nie mam stalych dochodow i nie bede wplacac stalych kwot poza tym chcialabym jak naj mniej za nie placic!! zastanawiam sie nad bph
aga

Następna strona