Konto bankowe dla 19 latka

Konto bankowe dla 19 latka

napisał Marcin97 » 2016-09-12, 16:17

Witam. Mam 19 lat i chciałbym założyć swoje pierwsze konto osobiste. Zależałoby mi na:
- darmowych przelewach
- darmowym prowadzeniu konta
- darmowej karcie.

Szukałem różnych kont w internecie i trafiłem na mBank i PKO. Co sądzicie o tych bankach? A może polecicie jakieś inne?
Marcin97

Odp

Google - reklama

napisał KontomaniaPL » 2016-09-13, 11:28

Co do prowadzenia i przelewów (w pln, przez internet) to sporo kont osobistych jest darmowych. Problem natomiast zaczyna się przy opłacie za kartę - w większości banków jest ona warunkowa (np. w mbanku trzeba dokonać 5 transakcji miesięcznie aby uniknąć opłaty,w pko jest podobny warunek). W mbanku masz jeszcze dodatkowo płatne wpłaty i wypłaty w oddziale.

W większości banków zwolnienie z opłaty jest uwarunkowane tym, ile wydasz kartą w danym miesiącu. Bardzo niski limit ma Alior (100 zł - "konto internetowe zerozłotowe"), może zaciekawi się także "Smart Konto" (karta bezwarunkowo za 0 zł, wkrótce marka zmieni się w Nest Bank ale warunki pozostaną nadal zapewne takie same).
KontomaniaPL

napisał Marcin97 » 2016-09-13, 14:12

KontomaniaPL napisał(a):Co do prowadzenia i przelewów (w pln, przez internet) to sporo kont osobistych jest darmowych. Problem natomiast zaczyna się przy opłacie za kartę - w większości banków jest ona warunkowa (np. w mbanku trzeba dokonać 5 transakcji miesięcznie aby uniknąć opłaty,w pko jest podobny warunek). W mbanku masz jeszcze dodatkowo płatne wpłaty i wypłaty w oddziale.

W większości banków zwolnienie z opłaty jest uwarunkowane tym, ile wydasz kartą w danym miesiącu. Bardzo niski limit ma Alior (100 zł - "konto internetowe zerozłotowe"), może zaciekawi się także "Smart Konto" (karta bezwarunkowo za 0 zł, wkrótce marka zmieni się w Nest Bank ale warunki pozostaną nadal zapewne takie same).

Wypłaty w oddziale są płatne, ale w bankomatach chyba nie, a w dodatku o ile się nie mylę można wypłacać w dowolnym bankomacie. Co do limitu w mBanku 5 transakcji kartą, czyli mogę sobie w sklepie zapłacić 5 razy po 5 złotych i się będzie liczyło?

Co myślicie o Nest Banku:
tematy27/nest-bank-konto-opinie-vt9040.htm
Marcin97

napisał KontomaniaPL » 2016-09-13, 16:20

Marcin97 napisał(a):Wypłaty w oddziale są płatne, ale w bankomatach chyba nie, a w dodatku o ile się nie mylę można wypłacać w dowolnym bankomacie. Co do limitu w mBanku 5 transakcji kartą, czyli mogę sobie w sklepie zapłacić 5 razy po 5 złotych i się będzie liczyło?

Co do limitu - dokładnie tak, kwota w mbanku nie jest istotna.

Posiadając kartę debetową można wypłacać pieniądze z każdego bankomatu, jednak w mbanku nie zawsze będzie to darmowe. Można tym się właściwie nie przejmować, bo jak podaje mbank bezpłatnych u nich jest około 9000 bankomatów w Polsce, więc całkiem sporo (Euronet, BZ WBK, Planet Cash).
KontomaniaPL

napisał patryQ889 » 2016-10-06, 10:43

W nest jest dobra oferta, moja dziewczyna sobie właśnie tam założyła i jestesmy zadowoleni. Bardzo nawet :-) z grubsza za -

Najlepiej sobie wszystko porównać tutaj ciekawa porównywarka kont studenckich
patryQ889