konto oszczędnościowe- gdzie???

konto oszczędnościowe- gdzie???

napisał dizel881 » 2009-12-20, 08:26

Witam
Posiadam nadwyżkę gotówki na ekoncie w mbanku i chciałbym ją włożyć na jakieś konto oszczędnościowe. Najprostsze rozwiązanie to emax plus ,ale dla mnie ma podstawową wadę że jak będę chciał wypłacić większą gotówkę to muszę się nakombinować, przelać na ekonto, później latać po bankomatach i wyciągać, trochę z tym korowodu. Dlatego chciałbym założyć konto w innym banku z oddziałami, do którego co miesiąc przelewałbym z ekonta jakieś kwoty pieniędzy. Oprocentowanie nie jest najważniejsze , wystarczy że będzie te 4%.
Wymagania to:
-prowadzenie i otwarcie konta bez opłat
-jeden przelew do innego banku w miesiącu (chodzi o ekonto) bez opłat
-możliwość wypłacenia w każdym momencie całości kwoty w oddziale banku
-wpłaty/przelewy na konto oszczędnościowe bez opłat
-dostęp do konta przez net bez opłat
-możliwość założenia tylko konta oszczędnościowego bez zakładania konta powiązanego osobistego
Przeglądałem ofertę w necie większości banków i najbliżej moich wymagań jest Multibank (multimax) i może BPH (sezam oszczędzaj), czy ktoś posiada te konta i czy są jakieś kruczki albo dodatkowe opłaty, ewentualnie może jakieś inny bank ma lepszą ofertę jeśli chodzi o moje wymagania??
dizel881

napisał rodzynek2 » 2009-12-20, 09:36

Dwie oferty które znam:

Lukas Bank
Zalety:
-Duże oprocentowanie- do 5,1 %
-Darmowe prowadzenie, ale samego konta
-Jeden przelew w miesiącu gratis i tylko na konto właściciela w Lukasie.
Wady:
-Jest traktowane jako subkonto, czyli musisz mieć konto w Lukasie, płatne oczywiście (2 zł. w górę)

Alior Bank:
Zalety:
-Bez opłat, jeżeli nie chcesz mieć karty do konta (od stycznie co najmniej 5 złotych za kartę, a nawet 9 jeżeli nie spływa pensja co miesiąc na konto, chyba, że chcesz ulokować co najmniej 10 000 złotych).
-Jeden przelew na dowolne konto lub wypłata gotówki w miesiącu.
-Jest traktowane jako osobne konto.
-Po zostaniu klientem, zyskujesz osobistą opiekunkę (lub opiekuna), którą z można umówić się na konkretna godzinę i wszystko załatwić.
Wady
- Bardzo niskie oprocentowanie (2,75%). czasami lepiej wychodzi się na lokacie nocnej, mimo, że na lokacie nocnej pracuje tylko połowa środków.
rodzynek2

napisał Ktosiek » 2009-12-20, 18:17

Proponuje mBank.
Konto oprocentowane od 4,1 do 5 % w zalezności od kwoty. Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Można robić z niego jeden przelew zdefiniowany za darmo pozostałe 5 zł. Najlepiej otworzyć je jako subkonto do eKonta (które jest całkiem darmowe).
Ktosiek

napisał piotrek » 2009-12-21, 10:30

Wiekszosc bankow oferuje teraz oprocentowanie kont oszczednosciowych w granicach 55.

Poleam przejrzec porownanie oprocentowania wybranych kont:
http://m2m.konta-internetowe.pl/kontaos ... nie-ofert/
piotrek

napisał majstersztyk » 2010-02-02, 19:29

To nawet izzy konto w mBanku ma większe oprocentowanie niż to w Lukasie i w dodatku przelewu darmowe... Wiem, bo sam je mam, pomimo, że już dawno ukończyłem 18nasty rok życia.
majstersztyk