Konto walutowe i PayPal - szukam informacji

Konto walutowe i PayPal - szukam informacji

napisał pizzacanto » 2018-08-01, 09:05

Witam,

w związku ze skandalicznymi kursami walut na PayPalu chciałem się spytać, czy dobrym rozwiązaniem będzie utworzenie konta walutowego w moim banku (mBank).

Czy jeśli, dajmy na to, utworzę takie konto i podepnę je do PayPala, to czy przy zleceniu wypłaty jakiejś tam kwoty (np. w Euro) PayPal przewalutuje ją po swojemu i w dodatku w złotówkach czy odbędzie się to przewalutowanie na zasadach mojego banku?

Robię często zakupy w sieci i niestety ale w Europie coraz częściej wymagają płatności w Euro a jako podstawową walutę na saldzie PayPal mam dolary amerykańskie. Po przeliczeniu totalnie mi się to nie opłaca, ponieważ kursy walutowe w PayPalu są bardzo niekorzystne.

Pomyślałem, że wyjściem byłoby utworzenie konta walutowego w Euro i zlecać PayPalowi przelewanie dolarów amerykańskich. Pytanie tylko, czy PayPal wtedy będzie dokonywał przelewu według swojej taryfy (czyli najpierw na złotówki a potem na Euro) czy da rade zrobić tak, aby dolary szły bezpośrednio na Euro według taryfy bankowej, co jest o wiele korzystniejsze od taryfy PayPala).
pizzacanto

Odp

Google - reklama

napisał julia000 » 2018-08-07, 13:07

Hej, jesli chodzi o konta walutowe to polecam Ci te konta, gdzie dostęp masz wygenerowany w linkach poniżej.
Sama dużo kupuję na Alie. ;-)
Konto osobiste mam w ING, ale jesli chodzi o zakupy walutowe, to zdecydowanie wybrałam opcję od Nest bank.
Na prawdę polecam, często też wyjeżdżam do Nl i również ta karta działa bez zarzutu. A szybko się robi nią tez przelewy online co jest najważniejsze. ;-)
Polecam zdecydowanie!

Wstawię Ci już bezpośredni link do rejestracji ;-) http://e-m2m.pl/5b698b0b5f9ab
julia000

napisał julia000 » 2018-08-07, 13:09

AA.. widzę,że zastanawiasz sie nad mbankiem, no też nie jest to zła opcja, ale moi znajomi maja walutowe w mbanku i narzekają na długość księgowania transakcji, dodatkowo też są dziwne prowizje.
julia000