Lloyds TSB Bank

napisał Konrad 78 » 2008-06-19, 11:10

Siema. Siostra chciała by mi przesłać pewną kwotę np. 400 funtów z anglii do polski. Ma konto w lloyds. Czy dało rade by przesłać pieniądze na polskie konto? Jeśli tak to do jakiego banku? Jakie były by opłaty za przesłanie np. 400f ? Z góry dzięki za odp. :D
Konrad 78

napisał Akrobata » 2008-09-14, 17:25

Witam. Mam taki dylemat! Polega on na tym, ze siedze juz w Polsce od ponad pol roku a nie zamknalem jeszcze konta w Lloydsie w Anglii! Wracac ta nie mam zamiaru i chcialbym zlikwidowac to konto! I teraz moje pytania: czy sa oddzialy tego banku w Polsce, czy mozna to zalatwic telefonicznie, przez internet, dac upoważnienie kumplowi w Anglii czy co gorsza trzeba bedzie mi sie tam wybrac?
Pozdrawiam
Akrobata

napisał admbse » 2008-10-10, 08:18

Witam Mam pytanie
W wakacje mialem konto w banku Lioyds TSB
jak kazdy z was (prawie) ostatnią wyplate mialem dostac na konto i nie zamknąłem go miesiecznie nic nie placiłem za prowadzenie konta na koncie nim jechalem kolega zostawil 3 funty:) na koncie..
wiecie moze czy za prowadzieni normalnego konta bank pobiera jakies oplaty?
pytam by nie zroil mi sie debet czasem :)
pozdrawiam
admbse

napisał kamkam1 » 2008-10-10, 08:33

LLOYD TSB nie pobiera oplaty za konto Classic. Za konto Silver juz tak, przez pierwsze chyba 3 miesiace mniej, potem wiecej. Silver to konto, ktore lloyds wciska Polakom bez pytania, mi nie powiedziano o classic dopoki nie zapytalem-od razu chcieli ze mnie umowe na silver podpisywac...
kamkam1

napisał Cobi » 2008-10-10, 21:09

Widze,ze nie jestem sam z takim problemem. To wie ktoś jak można zamknąć konto z polski? Lub na jaki adres wyslac list do loyds'a zeby zamkneli konto?
A czy wogole scigaja za nie zamkniecie konta?

przeciez nasze przypadki napewno nie sa jedyne,a jest ich sporo wiecej, i nie widac nigdzie rzadnych spraw lub cos w tym rodzaju
Cobi

napisał gichon » 2008-10-14, 18:29

Dla zorientowanych w temacie zamknięcia konta:Konto z Polski można zamknąć tylko listownie wysyłając list do macierzystego oddziału banku w UK adres znajduje się w prawym rogu na bankowym statemencie pod Your branch.Wszystkim radze zmiane konta na konto Classic ktore jest kontem bezpłatnym.Istnieje również polska infolinia Lloyds Tsb na której dowiecie się co zrobić dalej:00800 55 69 55 69 można dzwonić z Polski z domowego lub też z budki jest to połączenie darmowe.powodzenia
gichon

LLOYDS POMOCY

napisał melonr » 2008-10-22, 21:03

Witam,
Proszę o pomoc w następującej sytuacji .
Mam problem z bankiem LloydsTsb latem kiedy byłem w Anglii założyłem tam konto classic
Od razu powiedziałem konsultantce że nie chce żadnych dodatkowych opłat ale nie o to mi chodzi.
Po jakimś czasie zamawiałem bilet powrotny do Polski i z konta, którego stan wtedy był około 200f
Zaksięgowano mi 45f przez ryanair.
Wszystko fajnie wypłaciłem po tygodniu środki z konta zostawiając tam 10f
W dzień kiedy powinienem dostać wypłatę jej nie dostałem?. Ahh te angielskie agencje pracy(dostałem 2 za dwa tygodnie)
I nagle dostaje pismo, że mam debet na koncie 9f? i sprawdziłem operacje przez Internet
Gdzie pokazano operacje z przed tygodnia (zakup biletu, a sprawdzałem na koncie środki żeby właśnie nie było takiej sytuacji żeby nie mieli skąd ściągnąć) Nie wiem co oni wymyślili jak operacja była na kwotę 45f a z 10f na plusie zrobili mi 9 f minusu pokazując tą operację oszustwo jakieś?
No ale nie wnikałem wpłaciłem od razu 10f żeby nie naliczyli mi debetu. Tak czy siak pismo szło parę dni i ukarali mnie kwotą 27f oczywiście kwotę tą ściągnięto mi 1 października gdzie na debet wszedłem około 15 sierpnia a około 22 sierpnia już miałem 400f na koncie oczywiście kwoty tej mi nie ściągnięto jak miałem na nim pieniądze?. 6 października zobaczyłem że Lloyds się upomniał o swoją karę i pobrał mi 27f gdzie na koncie miałem 5 f czyli wszedłem znowu na debet na -22f od których teraz naliczą mi karę 6 dni kara jest chyba 20-25f za dzień od -22f na debecie czyli muszę zapewnić im środki przynajmniej 200f żeby bezpiecznie wszystko ściągnęli i nie weszli mi na debet znowu?.. szczerze mówiąc mam już tego trochę dość i chce po ściągnięciu tej kary upomnieć się o swoje czyli kary, które Lloyds na mnie nakładał bo z tego co wiem robi to bezprawnie?
Czy może jest jakiś sposób, żeby przed 1 listopada załatwić to aby nie nakładali mi tej kary ?
Czy na forum znajdzie się ktoś kto mi pomoże w walce z tym bankiem głównie chodzi mi o pisma, które trzeba do nich napisać żeby odzyskać nakładane kary?
Z góry Dziękuję ! mój mail : melonr@o2.pl
melonr

napisał Patrycjaa88 » 2008-11-06, 15:18

Witam,
też mam pewien problem i pilnie potrzebuje pomocy. Mam konto w HSBC i nie za bardzo wiem jak przelać funty które tam są na konto polskie w jak najtańszy sposób. Założyłam też konto w moneybookers, ale dopiero czytając to forum dowiedziałam sie, że powinnam była je założyć na adres zagraniczny.. jest jakaś inna tania opcja przelewu tej kasy? A może jednak ktoś robił w ten sposób z moneybookers? Bardzo proszę pomoc w tej sprawie.
Patrycjaa88

Re: VISA

napisał bboolleekk » 2008-11-10, 18:14

Dziku napisał(a):Z tego co wiem to w Polskich bankomatach nie da sie wypłacić,za to można bez najmniejszych problemów płacić kartą w sklepach :) P.S. Zmiana adresu email na kamildzikowski@gmail.com :) Pozdrawiam

oj ja wyplacalem kase z banku, ale tylko z jednym bankiem mialem problem, bo byl brak autoryzacji ;)
bboolleekk

Re: karty debetowe

napisał bboolleekk » 2008-11-10, 18:30

ewcikk81 napisał(a):Zanim wyjdziecie z angli zgloscie w banku ze bedziecie wyplacac peniadza z karty za granica. dla banku tak tranakcja jest "podejrzana" i w takiej sytuacji po prostu blakuja karte dla asego bezpieczenstwa, szczegolnie gdy wczesniej jej nie uzywaliscie poza anglia.
pracuje w lloydsie wiec jesli macie jeszcze jakies pytania to postaram sie pomoc. Pozdrawiam

witaj mam pewien wielki problem, bo wyjechalem z angli, ale planuje tam wrocic, nie zamykalem konta, ale zglaszalem, ze wyjezdzam i nie operuje karta a co ciekawe l
LLOYDS ZABIERA MI KASE
w zeszlym miesiacu 21f a w tym 69F!!!!
przy operacji gospodarczej widnieje napis UNPLANNED O/D FEES
i co to moze oznaczac??? prosze o pomoc
bboolleekk

Poprzednia stronaNastępna strona