Moje pierwsze konto w banku

napisał quatroo » 2016-06-26, 23:46

Witam serdecznie. Mam 20 lat, zacząłem pracować. Potrzebuję pomocy w wyborze banku odpowiedniego pod moje wymagania. Wiele banków ogłasza się jako bezpłatne, ale jak to jest w rzeczywistości? Sprawdzałem bank millenium. Podobno jest taki oh, ah a jak jest naprawdę? Rodzice mają w Pko bp, wpływy są co miesiąc, płatności regularne, wybieranie pieniędzy a także płatności kartą bardzo częste, lecz za zwykły przelew np. 50 zł przez ipko płacą 1,20zł bodajże. Co miesiąc za prowadzenie konta płacą prawie 8 zł. Jak wybiorą z innego bankomatu niż pko pieniążki to płacą 5 zł.

Potrzebuję banku, w który będę wpłacał co miesiąc pieniądze z wypłaty (umowa zlecenie chwilowo a więc dostaje na rękę, gdy dostane wypłatę idę do jakiegoś banku przelać całą wypłatę na konto, za miesiąc +- umowa o pracę a więc automatycznie będą przelewane na konto bankowe), płacił kartą za zakupy mniej więcej co dwa dni, opłacał rachunki z strony internetowej i oczywiście wybierał z bankomatów pięniążki. Millenium ogłasza się, że jeśli mam wpływy przynajmniej 1000 zł miesięcznie na konto a także zapłacę raz kartą w jakimś sklepie za byle jaką kwotę np. chleb w biedronce :D, to nic nie płacę za prowadzenie konta. Czyli mam darmowe konto i żadnego grosza mi nie zabiorą. Ile w tym prawdy? Spełniam te wymagania a więc to trochę mnie kusi a to co oferują to jest mi na rękę.

Chciałbym założyć konto przez internet, ale jak to wygląda z otrzymaniem karty? Gdy założę konto to po jakimś czasie przyślą mi kartę płatniczą?? Czy muszę jakieś wnioski składać aby dostać, lub załatwiać w banku te rzeczy? Pierwszy raz stoję przed takim "wyzwaniem" a wolałbym dowiedzieć się wszystkiego od danej osoby, która już zna to na pamięć i mi pomoże :)

A więc po krótce: potrzebuję konta bankowego na którym będę zbierał pieniądze, płacił za rachunki za darmo, wybierał pieniądze także bez problemu z każdego bankomatu bez tych prowizji w postaci 5 zł i ogólnie konto za darmo, wymagania spełniam w sprawie zarobków a także używania karty płatniczej a także w kwestii płatności internetowej.
quatroo

Odp

Google - reklama

napisał KontomaniaPL » 2016-06-27, 15:03

quatroo napisał(a):Millenium ogłasza się, że jeśli mam wpływy przynajmniej 1000 zł miesięcznie na konto a także zapłacę raz kartą w jakimś sklepie za byle jaką kwotę np. chleb w biedronce :D, to nic nie płacę za prowadzenie konta. Czyli mam darmowe konto i żadnego grosza mi nie zabiorą. Ile w tym prawdy? Spełniam te wymagania a więc to trochę mnie kusi a to co oferują to jest mi na rękę.

Na koncie360 rzeczywiście większość opłat jest warunkowa i powiązana z opisywaną sytuacją (trzeba zapewnić wpływy na co najmniej 1000 złotych miesięcznie i zapłacić raz kartą - wówczas darmowe będzie prowadzenie konta, użytkowanie karty płatniczej, oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce).
quatroo napisał(a):Chciałbym założyć konto przez internet, ale jak to wygląda z otrzymaniem karty? Gdy założę konto to po jakimś czasie przyślą mi kartę płatniczą??

Jeśli nie masz konta osobistego w innym banku, konto przez internet możesz otworzyć tylko za pośrednictwem kuriera (po wysłaniu wniosku przez internet, bank wysyła do Ciebie kuriera który przywiezie umowę do podpisania). Kartę natomiast banki najczęściej dostarczają po kilku dniach listem, wraz z instrukcją aktywacji.
Gdyby wpływy były wysokie - tzn 2500 zł i więcej, poleciłbym Konto Wyższej Jakości w Alior Banku. Może zainteresuje Cię jednak "iKonto" w BGŻ BNP Paribas.
KontomaniaPL

napisał DPoter » 2016-07-04, 13:17

Jak dla mnie to najlepsze konto ma bank Millenium.
DPoter

napisał michalina256 » 2016-07-05, 08:36

jakie są plusy założenia konta w banku millenium? a gdybym nie miała tych wpływów 1000zł to wtedy jakieś konto mogę zakładać?
michalina256

napisał Kaska55 » 2016-07-10, 19:17

Jeśli chodzi o pierwsze konto to polecam WBK. Mają oni bardzo rozbudowana i fajną ofertą kont osobisty. I oczywiście na początek nie ma mega opłat.
Kaska55

napisał tomaszewskaj89 » 2016-07-15, 09:53

co z ofertą innych banków?
tomaszewskaj89

napisał kolpo » 2016-11-12, 15:47

Jest wiele kont na rynku, ale obecnie praktycznie tylko w vw banku i nest banku nie masz żadnych warunków wpłat wynagrodzenia na rachunek albo płatności kartą aby nie ponosić dodatkowych opłat za ich użytkowanie. W tych dwóch bankach szukał bym konta darmowego bezwarunkowo.
kolpo

napisał Kasieńka » 2018-10-02, 12:55

A jakie zdanie macie na temat konta maksymalnego w banku bgż ? Widziałam że mają fajną ofertę, więc z chęcią się dowiem od innych
Kasieńka

napisał Kordela » 2018-10-18, 07:30

Szczerze mówiąc ja nad swoim pierwszym kontem w banku wiele się nie zastanawiałam, zakładałam je jako młoda dziewczyna, nawet nie byłam pełnoletnia jeszcze
Kordela

napisał slawekchin » 2018-11-03, 21:37

konta dla młodych troche sie różnią od kont dla starszych. Bariera jest najzęsciej koło 30.
slawekchin

Następna strona