NAJLEPSZE KONTO BANKOWE, które konto wybrać?

napisał Jarek1225 » 2010-01-11, 17:46

Witam, chciałem się dowiedzieć co sądzicie o ING i Mbanku i czy mogli byście mi jakoś doradzić co i jak w tym temacie.
Jarek1225

Odp

Google - reklama

napisał rodzynek2 » 2010-01-11, 19:00

Trudno jest w ciemno doradzać.
1. Zastanów się jak wolisz komunikować z bankiem- tylko pocztą i infolinią, czy wolisz rozmowy twarzą w twarz z pracownikami banku.
2. Preferujesz obsługę samego konta przez internet, czy w oddziale.
3. Pieniądze wolisz wpłacać przez wpłatomat, czy w kasie oddziału.
4. Szacowana ilość przelewów w miesiącu.
5. Czy będziesz posługiwał się kartą do konta? I czy tylko bankomaty? i Czy w sklepach też?
6. Najbliższe odziały banków (lub takie po drodze z szkoły/ pracy)
7. Najbliższy bankomat (lub taki po drodze z szkoły/ pracy)
8. Czy będziesz robił dużo zakupów w sklepach internetowych?
9. Jakie miesięczne wpływy przewidujesz? I ile mógłbyś "zamrozić" na koncie
rodzynek2

napisał Jarek1225 » 2010-01-14, 17:30

no więc tak myślę, że w moim przypadku to lepiej by było kontaktować się za pomocą internetu,
jeśli chodzi o przelewy no to do 6 w mc
natomiast jeśli chodzi o płacenie kartą to w sklepach też.
co byście mi doradzili w takiej opcji??
Jarek1225

napisał rodzynek2 » 2010-01-14, 20:37

MBank - prowadzenie konta, przelewy i karta za darmo (opcja z płatnym ubezpieczeniem) i bankomaty euronet, cash4you i BZ WBK (niemal wszystkie w Polsce) za darmo, reszta 5 złotych. Bardzo dużo opcji dodatkowych do konta.
mBank ma trzy poważne minusy:- Brak klasycznych oddziałów, a mKioski nie są robią wiele więcej jak przyjmowanie korespondencji, a podpisywanie umów mają ograniczone, chyba tylko umowy o konto są załatwiane od ręki, bo na umowę o fundusze wraz z pozostałą czekałem 7 dni plus drugie tyle na uruchmienie usługi. Drugim poważnym minusem jest mała ilość wpłatomatów, a niektóre mKioski nie prowadzą punktów kasowych. Trzeci, ale to już moja zupełnie prywatna opinia- 75% mKiosków jest zlokalizowanych w galeriach i centrach handlowych, często w przejściu, nie są oddzielone od "reszty świata". Brak poczucia jakiejkolwiek prywatności . Bank dobry dla lubiących inwestować (największy wybór funduszy inwestycyjnych i to bez prowizji i możliwość otwarcia rachunku maklerskiego), oraz dla lubiących zakupy przez internet- płatności za pomocą mTransfer pozwalają natychmiast zapłacić za towar w sklepie 24h dziennie 7 dni w tygodniu.

Lukas- pierwszy bank w który klient był obsługiwany na siedząco, teraz to już standard niemal w każdym banku. Lukas proponuje dwa konta internetowe- e konto i e konto pro. E konto kosztuje 2 złote za token do autoryzacji zleceń przez internet i 2 złote za kartę, ale przy transakcjach na poziomie minimum 300 w miesiącu kalendarzowym opłata zostaje zwrócona, darmowe są bankomaty tylko w banku i z sieci BZ WBK, wypłata pieniędzy w kasie 5 złotych. E konto pro kosztuje 11 zł, 7 przy stałych wpływach lub 0 zł przy saldzie (konto plus lokaty) 5 000. token 1 zł przy co najmniej jednej transakcji przy użyciu tokena opłata niepobierana i 2 złote za kartę, ale przy transakcjach na poziomie minimum 300 w miesiącu kalendarzowym opłata zostaje zwrócona, darmowe są bankomaty w banku i z sieci BZ WBK oraz euronet. w porównaniu z e kontem nie pobiera się opłaty przy wypłacie pieniędzy w "okienku". Lukas posiada sporo usług dodatkowych (może nie tyle co mBank, ale sporo). Bank jest nastawiony na produkty kredytowe dla klientów indywidualnych. Warto zainteresować się kartą kredytową, można ją w miarę prosto dostać, a przy regularnych spłatach pozwala na wyrobienie dobrej historii w BIK, co ułatwia zaciąganie już normalnych kredytów .

ING i konto Direct- w miarę tanie, koszt- karta jeden złotych (przy transakcjach za 100 zł opłata anulowana) + 0,20 gr za SMS do potwierdzający transakcje przez internet (jak łatwo policzyć w Twoim przypadku 1,20 zł za 6 przelewów), darmowe bankomaty to bankomaty ing i cash4you, oraz darmowe wpłatomaty w każdym oddziale. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o ING i dobre wiadomości, konto direct oznacza "nie pokazuj się przy okienku". Każda operacja przy okienku kosztuje 9 zł + często niekompetentna i mało uprzejma.

Alior konto z lokatą nocną. Płaci się tylko za karte, ale duż i w dwóch wersjach. 5 złotych przy stałych wpływach lub saldzie 10 000 lub kredyt/ pożyczka/ limit na karcie kredytowej 5 000 i 9 złotych bez spełnienia tych warunków. Co otrzymujemy w zamian? Ubezpieczenie karty (kradzież i użycie przez osobę nieupoważnioną) darmowe bankomaty w Polsce i na świecie, darmowe wpłaty i wypłaty w kasie banku, opiekuna z którym możemy umówić się na konkretną godzinę i nie będziemy musieli stać w kolejce (taka namiastka bankowości prywatnej). Bank jako jeden z niewielu trzyma jeszcze oprocentowany zwykły ROR. Bank jest nastawiony na kompleksową obsługę klienta, jest coraz większy wachlarz pożyczek i kredytów, lokaty, w tym o niestandardowych terminach (10- cio 13- to miesięczne) są lokaty strukturyzowane, fundusze, jest biuro maklerskie. Stały klient ma większe możliwości negocjowania kolejnych produktów, oraz łatwiejszy dostęp do nich. Bank jest nastawiony na pozyskiwanie klientów z innych banków i można załapać się na promocje. Minusy- brak możliwości natychmiastowej zapłaty za towar w sklepie internetowym. System w Aliorze nie jest chyba jeszcze do końca dopracowany, czasami wyskakują chwilowe i drobne błędy i czasami długo "myśli". Oferta banku jest dopiero dopracowywana.
rodzynek2

napisał 7klakier » 2010-01-15, 00:24

rodzynek2 napisał(a):mBank ma trzy poważne minusy- Brak klasycznych oddziałów, a mKioski nie są robią wiele więcej jak przyjmowanie korespondencji, a podpisywanie umów mają ograniczone, chyba tylko umowy o konto są załatwiane od ręki, bo na umowę o fundusze wraz z pozostałą czekałem 7 dni plus drugie tyle na uruchmienie usługi. Drugim poważnym minusem jest mała ilość wpłatomatów, a niektóre mKioski nie prowadzą punktów kasowych. Trzeci, ale to już moja zupełnie prywatna opinia- 75% mKiosków jest zlokalizowanych w galeriach i centrach handlowych, często w przejściu, nie są oddzielone od "reszty świata".

No i ja właśnie miałem problem z wpłatomatem z mbanku. Po pierwsze w wawie jest ich tylko 6, a jak chcesz wpłacić kasę w millenium (również spółka zależna bre) to płacisz 30 pln prowizji. Czytając o kontach internetowych - natrafiłem na dobre recenzje oferty internetowej skoku. Również zero opłat - z zasadniczym plusem w postaci masy punktów kasowych. Nie ukrywam, że swoją ofertą mnie zaskoczyli.
7klakier

napisał Jarek1225 » 2010-01-15, 21:39

ok a powiedzcie mi jeszcze jak wygląda sytuacja w różnych bankach z wypłacaniem gotówki z bankomatu ( chodzi mi o to z jakich bankomatów nie jest pobierana opłata prowizyjna).
Jarek1225

napisał rodzynek2 » 2010-01-15, 21:51

Na pewno z bankomatów przy bankach, chociaż jak przeglądałem przed chwilą taryfę PKO, to dowiedziałem się, że za wypłatę niektórymi kartami z PKO w bankomatach z logo PKO można zapłacić 5 złotych. Każdy bank publikuje listę darmowych sieci bankomatów na stronie internetowej. Zazwyczaj w taryfie opłat i prowizji w części przeznaczonej dla kart, a czasami jest lista miast z adresami darmowych bankomatów lub zaznaczone na mapkach z Zumi, Google Maps, czy z czegoś podobnego.
rodzynek2

napisał 7klakier » 2010-01-15, 23:42

pamiętajcie, że ja mówiłem o wpłatach a nie wypłatach z konta. Banki internetowe są ok właśnie do tego punktu. Potem już jest gorzej.
7klakier

napisał nertika » 2010-01-16, 09:31

No ja wiem, ze o wpłatach to już w ogóle jakaś paranoja, trzeba wybierać bank, gdzie tak nie zdzierają z ludzi, a są przystępni szczególnie dla młodych, bo każdy grosz się liczy.
nertika

napisał piotrs1978 » 2010-01-16, 10:04

nertika napisał(a):No ja wiem, ze o wpłatach to już w ogóle jakaś paranoja, trzeba wybierać bank, gdzie tak nie zdzierają z ludzi, a są przystępni szczególnie dla młodych, bo każdy grosz się liczy.

Jeśli ktoś decyduje się na konto internetowe jako konto główne musi się liczyć z tym, że będzie miał utrudnione wpłaty. Dlatego najlepiej mieć dwa konta. Osobiście polecam na przykład połączenie Inteligo+mbank. W Inteligo konto jest prowadzone bezpłatnie, o ile saldo miesięczne wyniesie co najmniej 100 zł. Zrobić to można bardzo łatwo blokując sobie kwotę 100 zł na czas nieokreślony. Wpłaty można dokonać bezpłatnie na konto Inteligo w każdym oddziale lub agencji PKO BP SA. A stamtąd można przesłać pieniądze do mbanku. Jedyny mankament Inteligo to koszt przelewu-każdy kosztuje 0,99 zł. Mając połączenie Inteligo + mbanku można bez prowizji wypłacać w bankomatach: PKO BP, BZWBK, Euronet, Cash4You oraz E-Card. Czyli spora część bankomatów w kraju.
piotrs1978

Poprzednia stronaNastępna strona