NAJLEPSZE KONTO BANKOWE, które konto wybrać?

napisał 7klakier » 2010-02-03, 21:35

och - ideałem moja droga byłyby przelewy w czasie rzeczywistym. Technicznie jest to możliwe już dzisiaj.
7klakier

Odp

Google - reklama

napisał rodzynek2 » 2010-02-03, 21:58

Na rachunkowości bankowej, 4 lata temu, uczyli mnie, że przelewy bankowe idzie wg następującego schematów:
1. Ten sam oddział, w sensie informatycznym, banku (niektóre banki np. Alior i Lukas, przez swoje systemy komputerowe to jeden wielki oddział) idą niemal w czasie rzeczywistym.
2. Ten sam bank, różne oddziały. Wysyłka pieniędzy oddział 1- centrala przeksięgowanie- przyjęcie pieniędzy oddział 2. Pieniądze pokazują przy najbliższym księgowaniu Eliksiru.
3. Różne banki. Wysyłka pieniędzy oddział banku 1- centrala bank 1- NBP- centrala bank 2- przyjęcie pieniędzy oddział banku 2. Pieniądze pokazują się na drugi dzień roboczy.
rodzynek2

napisał GeneralFuneral » 2010-02-03, 22:50

Informacje o dlugosci trwania przekazu sa zawsze zawarte w umowie, ale malo kto sie nimi interesuje , w wyzej wymienionym systemie jest pare etapow (oddzial, centrala, ELIXIR, KIR, centrala , oddzial , konto / podzielic przez godziny sesji) dlatego warto wiedziec ile trwa w kazdej interesujacej nas instytucji -> zeby wiedziec czy pozniej mamy prawo do reklamacji czy nie.
GeneralFuneral

MBank nie takie zloto ......

napisał suszy » 2010-03-29, 16:35

Witam
Przeczytalem wypowiedzi kilku entuzjastow MBanku. Zgadzam sie z nimi: Do zarzadzania finansami domowymi to dobry bank. Problem powstaje kiedy chcemy aby bank ktory operuje naszymi finansami(tak ciezko zarobionymi i nie wydanymi np na podroz do okola swiata) poczowal sie do odpowiedzialnosci za nasze finanse i pomagal doradzac w sytuacji kiedy tego potrzebujemy. Niestety, bazujac na moim 10 letnim doswiadczeniu z tym bankiem, nie mozna Mbank'u zaliczyc do tego grona bankow pomocnych. Wiem ze odezwa sie glosy ze jesli umiesz liczyc to licz na siebie itp ale pamietajcie ze to my klienci dalismy temu bankowi mozliwosc zarzadzania naszymi pieniedzmi.No i MBank jak dla mnie przeszedl mature i wygladal ze sie niezle spisze na studiach a tu niespodzianka (przynajmniej dla mnie) studia tzn troche bardziej wyrafinowane dzialnie na kontach oblal (jako przyklad moge podac obciazenie mojego konta po 5 miesiacach wykonania operacji - skomplikowanej bo przelew wychodzacy poza Polske, kiedy zlecenie wykonania tego przelewu wykonywalem pod pilnym okiem (w tym wypadku uchem) operatora mlini)
No i teraz mam maly niesmak w ustach jak mam zaplanowac cos subtelniejszego na moim konce niz zakupy w Tesco na karte - bo moze pomoc na mlini znowu mi obieca niskie koszty operacji lub inne czary z mleka a tu we wrzesniu mi konto obciaza elementami z marca........
Rozpisalem sie ale tylko poto aby pokazac ze czasami nie wszystko zloto co sie swieci i koniec koncow za wszystkie nieustalone elementy placi klient, czyli my.
Ja juz zaplacilem za kllka lekcji w Mbanku, nie polecam sie tam uczyc.
suszy

BZ WBK

napisał lukaszm » 2010-04-20, 11:01

Posiadam konto w BZ WBK. Jest to konto <30 i bardzo sobie chwale. Szybkie przelewy, darmowe prowadzenie konta to główne zalety takiego rachunku. Do tego dochodzi możliwość dokonania 5 darmowych przelewów (istnieje możliwość tworzenia koszyka zleceń dzieki czemu wykorzystujemy jeden smskod). Minusem takiego konta jest karta, przez którą jest się zmuszonym do dokonywania płatności kartą min 3-krotnie, w przeciwnym wypadku zostanie pobrana opłata za jej wydanie oraz doliczane są koszty ubezpieczenia karty (z którego można oczywiście zrezygnowac) koszt takiego wystepku to 20 zł za wydanie karty oraz 2 zl/mc za ubezpieczenie.
lukaszm

napisał KatarzynaWal » 2010-09-07, 11:15

Natknęłam się na nowość BOŚ "Konto bez kantów" Bank płaci tutaj klientowi za codzienne czynności jak wykonywany przelew czy zlecenie stałe, więc jest to dość innowacyjne rozwiązane na polskim rynku. Przynajmniej nie natknęłam się wcześniej na to aby bank chciał płacić klientom za zwykłe przelewy i to za każdy przelew i zlecenie stałe po 1 - 2 zł.
Dodatkowo konto to oferuje darmowe bezpłatne korzystanie z bankowosci elektronicznej, darmowe wszytskie przelewy, darmowe korzystanie z wszytskich abankomatów w Polsce i za granicą.
KatarzynaWal

napisał PomocKredytowa » 2010-09-17, 21:08

naprawde darmowe konta bez zadnych gwiazdek to mBank, bzWBK<30 i konto Optymalne w Openie
PomocKredytowa

napisał cypisek » 2010-09-20, 10:53

Ja mam od paru lat konto osobiste w mBanku. Nigdy nie miałem żadnych problemów. Konto jest całkowicie bezpłatne - brak ukrytych kosztów. Dodatkowo jeśli ktoś chce rozpocząć inwestowanie to ma tutaj taką możliwość.
cypisek

napisał sloik » 2010-10-23, 17:45

Dla mnie najlepsze konto to takie za które nie muszę płacić i ma darmowe przelewy. Ktoś tam wspominał żeby przeglądać oferty banków, ale każda strona jest inna i często w dziwnych miejscach są zamieszczane te informacje.

Zamiast tego poszukałem porównywarki kont (o dziwo pierwsze wyskoczyły wszystkie rodzaje kont ale nie bankowe ;) ). Popatrzyłem na kilka i z przykrością stwierdziłem, że duża ich część ma nieaktualne dane.

W końcu znalazłem to forum (1 strona tego wątku) i tutaj informacje są aktualne.

Poza tym założyłem konto w mBanku. Kilka kliknięć i gotowe :)
sloik

napisał PlacowkaBankowa » 2010-10-24, 15:44

Jeśli chodzi o naprawdę darmowe konta osobiste to można śiało polecać mBank eKonto , dodatkowy plus wiele darmowych bankomatów*bardzo popularna siec EuroNet
PlacowkaBankowa

Poprzednia stronaNastępna strona