NAJLEPSZE KONTO BANKOWE, które konto wybrać?

NAJLEPSZE KONTO BANKOWE, które konto wybrać?

napisał admin » 2007-08-12, 13:51

Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Które konto bankowe jest najlepsze? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę?"

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, oferty banków różnią się między sobą. Każde konto ma swoje plusy i minusy. Przykładowo w jednym banku prowadzenie konta jest za darmo, za to już trzeba płacić za przelewy i ma niskie oprocentowanie lokat. W jeszcze innym banku możemy mieć prowadzenie konta i przelewy za darmo, jednak ma on mało bankomatów w Polsce w których można wypłacać pieniądze bez prowizji.

Dlatego by wybrać najlepsze konto trzeba się najpierw zastanowić na czym nam najbardziej zależy, jakie rzeczy i funkcje konta są dla nas istotne, a które mniej (np. oprocentowanie, opłaty za prowadzenie, opłaty za przelewy, opłaty za kartę bankomatową, liczba darmowych bankomatów itd.). Istotnym czynnikiem mającym wpływ na wybór banku, jest obecność jego bankomatu lub oddziału blisko miejsca naszego zamieszkania. Warto wybrać konto w banku, który ma nieopodal bankomat, dzięki temu będziemy mieli łatwy i swobodny dostęp do swoich pieniędzy.

Dla szukających najlepszego konta dla siebie przygotowaliśmy z zaprzyjaźnionym z nami portalem bardzo pomocne narzędzie
ranking kont osobistych - dzieki niemu w 1 tabeli można porównać konta osobiste poszczególnych banków (porównanie obejmuje: rodzaj rachunku, oprocentowanie, dostępny limit kredytowy, koszty prowadzenia konta, opłaty za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne, koszty użytkowania karty do konta, bezpłatne bankomaty).

Co miesięczny przegląd najtańszych kont bankowych - stan na Marzec 2016 r.

Poniżej zamieszczamy najtańsze w danym miesiącu konta bankowe, najwyżej w zestawieniu są konta najtańsze, będące bezwarunkowo darmowe jeśli chodzi o podstawowe funkcjonalności (prowadzenie konta, opłaty za kartę, opłaty za przelewy)

Ranking kont bankowych - konto nr 1 w miesiącu Marzec 2016 r. :

1. Smart Konto w Smart Banku - Obrazek Forum-Bankowe.pl poleca najtańsze konto:
- bezwarunkowe 0 zł za: prowadzenie konta, użytkowanie karty, przelewy internetowe, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie

Jeśli nadal nie wiesz jakie konto wybrać, opisz swoją sytuację na forum konta osobiste, a na pewno nasi użytkownicy doradzą Ci najlepsze konto dopasowane do Twoich wymagań.

Żeby wyeliminować stratę czasu zrobiliśmy przegląd ofert banków i zrobiliśmy zestawienie najtańszych kont bankowych. Gdy już się zdecydujesz na dane konto wystarczy wypełnić wniosek o otwarcie konta. Klikając na przycisk "Załóż Konto" zostajesz bezpośrednio przekierowany na serwery wybranego banku:

Smart Bank - Smart Konto:
Prowadzenie konta: 0 zł
Opłata za kartę: 0 zł
Przelew przez internet: 0 zł
Darmowe bankomaty: Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie
Załóż konto
Zobacz szczegóły

ING Bank Śląski - Konto Direct:
Opłata za kartę: 0 / 7 zł (opłata miesięczna nie jest pobierana gdy suma miesięcznych transakcji bezgotówkowych kartą wynosi co najmniej 200 zł)
Darmowe bankomaty: Wszystkie bankomaty w Polsce
Załóż konto
Zobacz szczegóły

Deutsche Bank - Konto db Net:
Opłata za kartę: 0 / 5 zł (opłata miesięczna wynosi 1 zł gdy suma miesięcznych transakcji bezgotówkowych kartą wynosi co najmniej 200 zł)
Załóż konto
Zobacz szczegóły

Volkswagen Bank - Konto e-Direct:
Darmowe bankomaty: Wszystkie bankomaty w Polsce (wypłaty powyżej 400 zł)
Załóż konto
Zobacz szczegóły

BZ WBK - Konto Godne Polecenia:
Opłata za kartę: 7 zł
Darmowe bankomaty: BZ WBK i PKO BP
Załóż konto
Zobacz szczegóły

Alior Bank - Konto Rozsądne:
Prowadzenie konta: 0 zł / 8 zł (zwolnienie z opłat ma miejsce przy regularnych wpływach z tytułu wynagrodzenia, stypendium, emerytury bądź renty)
Opłata za kartę: 5 zł / 9 zł (zwolnienie z opłat ma miejsce przy regularnych wpływach z tytułu wynagrodzenia, stypendium, emerytury bądź renty)
Załóż konto
Zobacz szczegóły

Inteligo - Konto indywidualne:
Opłata za kartę: 0 / 4 zł (opłata nie jest pobierana jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za poprzedni okres miesięczny przekracza 99.99 zł)
Darmowe bankomaty: PKO BP, BZ WBK
Załóż konto
Zobacz szczegóły

Millennium Bank - Konto Internetowe:
Opłata za kartę: 4.99 zł
Darmowe bankomaty: Millennium Bank
Załóż konto
Zobacz szczegóły

PKO BP - Konto za Zero:
Prowadzenie konta: 0 zł (przy wpływach min. 1.5 tys. zł/miesiąc) lub 6.90 zł
Opłata za kartę: 0 / 2.90 zł (opłata miesięczna 0 zł, jeżeli suma miesięcznych transakcji bezgotówkowych kartą wynosi co najmniej 250 zł)
Darmowe bankomaty: PKO BP, BZ WBK, eService
Załóż konto
Zobacz szczegóły

mBank - eKONTO mobilne:
Darmowe bankomaty: Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard
Załóż konto
Zobacz szczegóły

T-Mobile - Konto Osobiste:
Darmowe bankomaty: Wszystkie bankomaty w Polsce
Załóż konto
Zobacz szczegóły
admin
Administrator

Odp

Google - reklama

napisał Adam20 » 2009-01-18, 02:37

Polecam wszystkim konto w mbanku: darmowe w utrzymaniu, darmowe przelewy, darmowa karta visa. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to niskie oprocentowanie lokat
Adam20

PROŚBA o radę w sprawie wyboru banku.

napisał Even » 2009-08-03, 11:07

Nie znam się na bankowości (poruszanie się w gąszczu średnio zrozumiałych dla mnie informacji) więc spróbuję tutaj nakreślić moją sytuację.
Mam konto w PKO (żubr). Kilka lat temu nie narzekałem, jednak teraz przegieli pałe i to ostro z podwyższeniem opłat za użytkowanie konta (+ inne dziwne ukryte opłaty jak użytkowanie karty, obsługa karty...)
Jednym słowem zlodzieje i tyle.
Bedąc w tym banku raz na miesiac po wypłacie wybierałem kase w okienku banku i TYLE! Ponadto od czasu do czasu płaciłem za przelew internetowy (zakupy w sieci).

Teraz moje pytanie- jaki bank i jakie konto byscie mi polecili. Oczywiscie bez haczyków (gdzie niby konto nic nie kosztuje) a gdy np chce raz w m-cu wbyrac kase w banku to musze zapłacić 9 zł (tu mam na mysli bank Śląski).

Podsumowanie:
Interesuje mnie bank (konto) gdzie jedynie będę mógł wybrać wypłate w okienku i nic wiecej. Oczywiscie aby opłaty za uzytkowanie tego konta były najniższe (lub zadne).
Poprostu mam dosyć pazerstwa PKO SA i zamieżam zmienić bank na inny. Tak jak pisałem interesuje mnie jedynie wybranie kasy (wypłaty) z konta i NIC wiecej! Ewentualnie przelewy przez neta.
Czy ktoś mógłby mi doradzić? Zdaję sobie sprawę że każdy bank w tym kraju wyznaje zasade że klijent = dojna krowa która można wydoić do cna. Jednak niestety konto musze mieć bo pracuje w firmie gdzie żadna inna forma wypłaty oprócz konta nie wchodzi w gre.
Even

napisał bankking24 » 2009-08-25, 12:25

tak naprawdę, najlepszego konta nie ma. jest tylko konto, które najbardziej odpowiada danemu klientowi.
dlatego zaleca się porównanie kont bankowych...

Za tą odpowiedź bankking24 otrzymał podziękowania od:
zarabiajioszczedzaj
bankking24

napisał piotrs1978 » 2009-08-26, 07:08

Banków jest sporo. Proponuję mbank. Zalety tego banku to:
- 0 zł za prowadzenie konta
- 0 zł za przelewy
- 0 zł za użytkowanie karty do konta
- 0 zł za wypłaty z bankomatów ecard, bzwbk, euronet, cash4you
- możliwość szybkiego płacenia w internecie poprzez mtransfer

Minusy
- mbank jest bankiem wirtualnym nie posiadającym oddziałów (jedynie mkioski,)
- wpłat najlepiej dokonywać w formie przelewów na konto w mbanku (najlepiej gdy wpływa tam wynagrodzenie)
- można wpłacić pieniądze przez wpłatomaty, te jednak czasem "zacinają się"
piotrs1978

napisał BreaMarek » 2009-09-03, 07:54

Jak dla mnie najlepiej mBank, mam go już sporo czasu i nie ma w nim ukrytych opłat. Dodatkowo możliwość dojścia do giełdy przez eMaklera bardzo mnie cieszy. Kryzys to dobra pora na założenia konta i lokowanie oszczędności w tanich akcjach :)
BreaMarek

darmowe konto i bankomaty

napisał Agnes » 2009-11-21, 15:53

Ja mam konto w Alior Banku i nie narzekam. Fajnie jest mieć wszystkie bankomaty bez prozwizji i nie myśleć gdzie jest najbliższy bankomat danego banku, np. jak się gdzieś wyjedzie...
Agnes

napisał pytajnik » 2009-12-02, 18:58

Załóżmy, że zdecydowałem się na założenie konta (niewazne jakiego ;) ) czy ktoś mi może powiedzieć jak szybko otrzymuje się numer konta zakładając go przez internet? Pytam bo zależy mi na czasie, i niestety ale lepsza oferta jest wg mnie w momencie gdybym zakładał właśnie konto przez internet, natomiast jeśli będę musiał czekać na numer konta to będę musiał skorzystać z nieco gorszej oferty zakładając konto osobiście w banku :/ (otrzymujac w ten sam dzien swoj numer)
pytajnik

napisał rodzynek2 » 2009-12-02, 19:22

Numer konta powinieneś otrzymać wraz z umową, czyli w dniu w którym przywiezie ją kurier. Nie wiem jaka szybka będzie reakcja na wysłany wniosek przez internet, ale na kuriera co najmniej 2 dni trzeba poczekać, a święta idą i firmy kurierskie mają sporo roboty i mało czasu.
Jeżeli bardzo zależy Ci na czasie, to moja propozycja jest taka. Załóż konto osobiście w banku. A od nowego roku, zgodnie z nowymi przepisami UE i wytycznymi KNF, będziesz mógł bez problemu przenieść konto do innego banku (tylko numer się zmieni, jeżeli coś w ogóle), a resztę (powiadomienie pracodawcy i US i kilka innych ważnych rzeczy) przypilnuje nowy bank

Za tą odpowiedź rodzynek2 otrzymał podziękowania od:
pytajnik
rodzynek2

napisał rodzynek2 » 2010-01-02, 21:37

Obiektywnie nie ma czegoś takiego jak najlepszy bank. Zaliczyłem kilka banków i w danej chwili inny bank był najlepszy mimo, że ceny nie zmieniły się wiele. Określ czego potrzebujesz, a najlepszy bank się znajdzie.
Bank to nie tylko koszt prowadzenia konta, czy koszt wypłaty z bankomatu, ale też koszt dojazdu do oddziału, bankomaty, czy wpłatomatu, koszt wysłania umowy/ dyspozycji listem (większość banków internetowych).
Posiadam konta w 3 różnych bankach. W

1. Bo mam w nim super historie kredytowa i dostaje pożyczkę w pół godziny.

2. doładowywanie telefonów i płatności w większości sklepów internetowych są realizowane niemal natychmiast niezależnie od dnia i godziny.

3. Bo ma konto oprocentowane, wszystkie bankomaty za darmo, mogę korzystać z funduszy i biura maklerskiego przez internet i mam opiekuna, który pilnuje, czy jest wszystko e porządku.
rodzynek2

Następna strona