EuroBank - Konto Oszczędnościowe - Oprocentowanie, Opinie

EuroBank - Konto Oszczędnościowe - Oprocentowanie, Opinie

napisał admin » 2009-06-16, 11:29

Obrazek

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Euro Banku?? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Ile wynosi aktualne oprocentowanie? Jak jest z przelewami? Czy są darmowe?
Opisz swoje doświadczenia z Euro Bankiem i wyraź swoją opinie o koncie oszczędnościowym EuroBanku.
Masz wątpliwości? Zadaj pytanie odnośnie konta oszczędnościowego.

Konto Oszczędnościowe EuroBank - podstawowe parametry:
Prowadzenie konta: 0 zł
Przelew na konto osobiste w EuroBanku: 0 zł
Kapitalizacja: dzienna
Inne: możliwość otrzymania do konta karty Visa Electron; wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek; brak minimalnej wpłaty
admin
Administrator

Odp

Google - reklama

Najlepsze konto oszczednosciowe , oprocentowanie 6,06%

napisał kazik » 2009-08-06, 00:45

To co EuroBank zrobił z dzienną kapitalizacją odsetek na koncie oszczednosciowym to naprawdę rewelacja. Eurobank na tej zmianie nie traci zupełnie nic, a klient zaoszczędzi kwotę jaką musiałby odprowadzić do US lub po prostu przestanie się "gimnastykować", aby uniknąć tego podatku. Teraz saldo w kwocie 15500zł jest wolne od podatku, a nie jak do tej pory było to około 480zł w skali miesiąca. A to, że środki na koncie oszczednosciowym są dla klienta łatwiejsze do podjęcia niż środki zablokowane na lokacie moim zdaniem nie wpłynie jakoś znacząco na ewentualny odpływ gotówki z Eurobanku.
kazik

napisał clever » 2009-08-15, 10:05

Właśnie niestety znacząco spadło oprocentowanie lokaty codziennej w Getin Banku :cry:
Dlatego szukam gdzie można by najkorzystniej i bezpiecznie ulokować okolo 10-20 tys. zł.
Myśle o koncie Oszczędnościowym EuroBanku. Nigdy nie miałem styczności z tym bankiem i te tokeny to dla mnie czarna magia, czy mógłby ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami z Eurobankiem?

Mam już dobre konto do przelewów itp. czy w związku z tym zakładać sam rachunek oszczędnościowy czy również konto?

Trochę nie na temat: Jakie aktualnie są najkorzystniejsze lokaty lub konta oprócz Eurobanku?
clever

KO EUROBANK

napisał Kris310 » 2009-08-15, 13:02

Możesz założyć darmowe konto bez karty i dostępu przez internet,a do tego do 5 rachunków oszczędnościowych,dowolna ilość wypłat bez opłat ,przelew kosztuje chyba 2,99,ale nie robiłem.
Ogólnie jestem zadowolony.
Kris310

napisał CrimeScene » 2009-08-16, 19:57

Kotno nie jest darmowe... Kosztuje 4 zł. miesięcznie jeśli nie robi się wpływów co miesiąc w wysokości co najmniej 700zł... i do niego można otworzyć dopiero rachunki oszczędzające..
CrimeScene

KO EUROBANK

napisał Kris310 » 2009-08-18, 19:26

Chyba mówisz o rachunku online,bo ja mam jakiś tam zwykły i tam nic nie płace i 5 rachunków oszczędnościowych :roll:
Kris310

napisał CrimeScene » 2009-08-18, 20:14

No właśnie pomyliłem rachunki... :) sorki
CrimeScene

napisał clever » 2009-08-19, 19:03

Zdecydowałm się założyć konto online i rachunek oszczędnościowy.

Kurier się zjawił, nie mam żadnego tokena (wnioskowałem o token GSM). System nie przyjmuje identyfikatora i hasła z pakietu aktywacyjnego :twisted: Czy w związku z tym mam tam wydzwaniać, czy poczekać może aż kurier przekaże papiery bankowi i ten aktywuje konto?
clever

eurobank - konto online

napisał agnieszkabrowana » 2009-09-17, 15:13

CrimeScene napisał(a):Kotno nie jest darmowe... Kosztuje 4 zł. miesięcznie jeśli nie robi się wpływów co miesiąc w wysokości co najmniej 700zł... i do niego można otworzyć dopiero rachunki oszczędzające..

eurobank odpowiada:

Szanowny Panie,

eurobank, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień celowo względem "konta online" nie używa określenia "konto darmowe", nawet jeśli za samo jego założenie nie płaci się nic. Jednocześnie nasz produkt może być dla klienta praktycznie bezpłatny, jeśli zostaną spełnione podstawowe warunki:
0 zł za prowadzenie konta, wystarczy, że: miesięczne wpływy na konto wyniosą min. 800 zł lub średnie miesięczne saldo konta wyniesie min. 10 000 zł
0 zł za przelewy zwykłe i zlecenia stałe przez Internet, niezależnie od liczby transakcji
0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów eurobanku, a z bankomatów innych banków w kraju za złotówkę
0 zł za wydanie karty VISA Electron, która umożliwia bez prowizji:
- dokonywanie transakcji bezgotówkowych we wszystkich punktach handlowo-usługowych akceptujących płatności kartą zarówno w kraju, jak i za granicą
- wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie eurobanku
- wpłatę na konto w dowolnym wpłatomacie eurobanku, wpłacona gotówka zostaje zaksięgowana automatycznie na wybranym koncie
- sprawdzenie stanu konta w dowolnym wpłatomacie eurobanku
- założenie lokaty z wybranego konta w jednym z wpłatomatów eurobanku
- spłatę raty kredytu
0 zł za przelewy realizowane w Automatycznym Serwisie Telefonicznym (IVR)

Dodatkowo, należy pamiętać, że środki zgromadzone na Pana koncie są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Reasumując, jawność opłat oraz możliwość ich całkowitego uniknięcia dają Panu możliwość wyboru, który, po przeanalizowaniu oferty eurobanku oraz oferty konkurencji zapewne nakreśli Panu jasny obraz naszego produktu oraz korzyści płynących z jego użytkowania.

Agnieszka Browarna
Ekspert
eurobank
agnieszkabrowana

Niby obowiązkowe ubezpieczenie

napisał Krys » 2009-10-05, 21:20

Należy do tego dodać, że pracownicy eurobanku proszą o podpisanie ubezpieczenia i twierdzą, że jest to konieczne do założenia konta. Najniższa opłata miesięczna za ubezpieczenie 4 zł. Z tego co mi wiadomo podobno można z tego ubezpieczenia zrezygnować.
Krys

Następna strona