mBank - eMax Plus - Oprocentowanie, Opinie

mBank - eMax Plus - Oprocentowanie, Opinie

napisał admin » 2009-06-30, 11:43

Czy warto założyć konto oszczędnościowe eMAX Plus w mBanku?? Czy są jakieś ukryte opłaty i prowizje? Ile wynosi aktualne oprocentowanie? Jak jest z przelewami? Czy są darmowe?Opisz swoje doświadczenia z mBankiem i wyraź swoją opinie o kontach oszczędnościowych (eMAX I eMAX Plus). Masz wątpliwości? Zadaj pytanie odnośnie danego konta oszczędnościowego.

eMAX Plus mBank - podstawowe parametry:

Załóż konto
Zobacz szczegóły

admin
Administrator

Emax+

napisał skubiduja81 » 2009-09-08, 10:07

Witam chciałem zapytać czy w koncie Emax+ jest naliczana prowizja za przyjmowanie przelewu z zagranicy??
skubiduja81

mbank i 15 tys zł

napisał myszaa55 » 2010-02-02, 14:39

witam Od jakiegos czasu mam w mbanku konta emax i emax plus i ostatnio dostalem nagly i niespodziewany przyplyw gotówki, ok15 tys zł Chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwosc wplacenia na to konto gotówki w formie euro a jesli tak top czy jest tam jakis przelicznik czy po prostu bedzie mi naliczalo oprocentowanie w euro?? i tak wogole czy sa to konta w ktorych musze trzymac gotowke przez caly rok zeby naliczyli mi oprocentowanie czy po prostu moge wybrac jaka czesc tej kasy po np kilku miesiacach i miec pewnosc ze nie przepadnie mi oprocentowanie?? i jakie jest oproentowanie i czy nie ma zadnych ukrytych oplat i haczykow???? Przyznam si eze jestem kompletnie zielony w tych bankach i kontach a konta potrzebowalem tylko na jkis czas a teraz moze o ne mi ise przydac.......... prosze o pomoc Bede wdzieczny;)
myszaa55

napisał tatalka99 » 2010-02-02, 20:31

myszaa55 napisał(a):witam Od jakiegos czasu mam w mbanku konta emax i emax plus i ostatnio dostalem nagly i niespodziewany przyplyw gotówki, ok15 tys zł Chcialem sie dowiedziec czy jest mozliwosc wplacenia na to konto gotówki w formie euro a jesli tak top czy jest tam jakis przelicznik czy po prostu bedzie mi naliczalo oprocentowanie w euro?? i tak wogole czy sa to konta w ktorych musze trzymac gotowke przez caly rok zeby naliczyli mi oprocentowanie czy po prostu moge wybrac jaka czesc tej kasy po np kilku miesiacach i miec pewnosc ze nie przepadnie mi oprocentowanie?? i jakie jest oproentowanie i czy nie ma zadnych ukrytych oplat i haczykow???? Przyznam si eze jestem kompletnie zielony w tych bankach i kontach a konta potrzebowalem tylko na jkis czas a teraz moze o ne mi ise przydac.......... prosze o pomoc Bede wdzieczny;)

Jesli otworzyles konto w PLN to tylko w takiej walucie Ci beda wplywac pieniadze. Sa to konta oszczednosciowe, w koncie emax procent jest od pierwszej zlotowki od 1% z mozliwoscia wyplat karta. Przy koncie emax plus jest wyzszy procent do 5 % powezej 50 000. Pierwsza wyplata jest bezplatna.Wyplacajac nie tracisz odsetek, ale wtedy juz jest liczony procent od kwoty ktora pozostala na koncie. Na stronie mbanku jest tabela prowizji i oplat.
tatalka99

napisał piotrek » 2010-03-04, 12:25

I mBank poszeda w slady innych bankow i wprowadzil na stale kapitalizacje jednodniowa, by uniknac podatku belki od zyskow z lokat. Wprawdzie sam emax plus ma kapitalizacje miesieczna, ale zostala wprowadzona lokata jednodniowa, ktora niestety trzeba otworzyc z emax plusa.

Szczegoly:
Informujemy, że z dniem 27 lutego 2010 r. lokata jednodniowa zostaje wprowadzona do stałej oferty lokat terminowych mBanku.

mLOKATA jednodniowa w skrócie:

* kwota minimalna: 1 000 PLN,
* Oprocentowanie: 4,50%,
* czas trwania: 1 dzień,
* codzienna kapitalizacja odsetek na rachunku eMAX plus,
* możliwość otwierania dowolnej ilości lokat,
* możliwość automatycznego odnowienia lokaty.
piotrek

napisał Bartek » 2010-03-25, 19:49

A ja mam takie pytanie - Załóżmy że na koncie eMAX plus mam oprocentowanie 4%, okres rozliczeniowy 1 dnia danego miesiąca. Wpłacam 5000zł 10tego dnia miesiąca, wypłacam 20tego. Ile odsetek bank naliczy na koniec okresu rozliczeniowego?
Bartek

napisał jaclaw » 2010-05-24, 18:04

4 pln 48 groszy +-10 groszy ,
jaclaw

napisał mikiqu » 2011-04-26, 12:49

czym się różni konto eMaX od eMax Plus?? :?
http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/oszczednosciowe/
mikiqu

napisał MarekB » 2011-04-26, 13:22

eMax - oprocentowany beznadziejnie, mozliwosc wyplaty za darmo nieskonczona ilosc razy
eMax plus - oprocentowany troche lepiej, ale nadal slabo, mozliwosc wyplaty za darmo tylko raz w ciagu miesiaca

pozostale warunki dotyczace np. kapitalizacji sa identyczne

Osobiscie polecalbym konto oszczednosiowe w innych bankach, gdzie oprocentowanie jest rowne lub lekko wieksze niz inflacja (odczyt inflacji ostatnio 4,3% oprocentowanie w mBanku 3 do 3,85% czyli realnie tracimy pieniadze).
MarekB

Co i jak?

napisał Maćko » 2011-12-07, 08:16

Witam wszystkich!

Nie mogę się połapać w tych wszystkich regulaminach itd. Dlatego łatwiej będzie mi zapytać tutaj.

Po zalogowaniu na konto w mbanku mam otwarte 3 rachunki: eKonto eMAX i eMAX +
1. Chcąc korzystać z eMAX + wystarczy, że przeleję tam pieniądze?
2. Jakie opłaty mogę w związku z tym ponieść?
3. Jak będą rozliczane odsetki: Po jakim czasie i jakie będą te odsetki od kwoty np. 10 000?
4. Wówczas ulegną kapitalizacji czy spłyną na eKonto?
5. Jakieś uwagi/porady?

Wybaczcie kompletne niezorientowanie w temacie.

Pozdrawiam Maciej
Maćko

Następna strona