Czy warto zakładać konto w Raiffaisenie?

Czy warto zakładać konto w Raiffaisenie?

napisał jedzbo » 2015-12-22, 12:56

Dzień dobry wszystkim, od jakiegoś czasu zamierzam przenieść się do innego banku, ze względu na wprowadzone niedawno opłaty w moim obecnym. Dokładnie przeanalizowałem oferty i najbardziej do gustu przypadł mi Raiffaisen (i Millenium, lecz wolałbym się raczej skupić na tym pierwszym). Ich oferta, Wymarzone Konto Osobista wydaje się dla mnie bardzo atrakcyjna. Odkryłem jednak, czym to jest spowodowane. Bank ów wystawiony jest na sprzedaż i obecny właściciel chce przyciągnąć jak najwięcej nowych klientów, aby móc sprzedać go drożej. Stąd też rodzi się moje pytanie - jak uważacie, warto zakładać tam konto? Myślicie, że po zmianie właściciela, bank zmieni strategię, wprowadzi dodatkowe opłaty lub wynikną z tego tytułu inne nieprzyjemności? A może macie jakieś inne przeciwwskazania co do tego konta? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia.
jedzbo

Odp

Google - reklama

napisał KontomaniaPL » 2015-12-22, 23:33

Zmiany tabeli opłat mogą w zasadzie pojawić się bez względu na zmiany właściciela, z tego co widzę akurat na stronie Raiffeisena jest do pobrania nowa tabela opłat, która będzie obowiązywać od 3 marca 2016.

Jeśli konto przypadło do gustu warto się moim zdaniem przenieść, kiedy bank zmieniłby diametralnie swoje podejście zawsze można znaleźć następny. Mi do gustu przypadło jednak konto w T-mobile (różnica jest taka iż w Raiffeisenie za kartę płaci się 3 złote miesięcznie, w T-mobile 6, ale można uniknąć opłaty, a jest tam sporo fajnych korzyści - np. 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu za darmo).
KontomaniaPL

napisał jedzbo » 2015-12-22, 23:55

Mam obecnie konto w ING. Nie miałem tam większych problemów z tym kontem, wprowadzenie opłaty za wypłaty z obcych bankomatów jeszcze bym przebolał, ale jednak 7 zł miesięcznie dla osoby nie zarabiającej za utrzymanie karty (bo nie ma mowy żebym wyrobił limit w miesiącu na 200 czy 300 zł żeby jej uniknąć) i po prostu zastanawiam się, czy gdybym przeniósł się teraz do Raiffeisenu, czy nie byłaby to zmiana na gorsze. Słyszałem o nich sporo. Zarówno dużo dobrego jak i dużego złego. Opinie są bardzo mieszane, dlatego sam już nie wiem co zrobić.
jedzbo

napisał KontomaniaPL » 2015-12-23, 11:21

Z tą opłatą za kartę to niestety prawie każdy bank obecnie ustalił jakiś limit który trzeba osiągnąć aby uniknąć prowizji. Jeśli interesuje Cię totalnie darmowe konto (0 bez gwiazdek za prowadzenie, użytkowanie karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów, przelewy - nawet zagraniczne, zlecenia stałe) może zainteresuje Cię oferta Smart Banku. Jednak mają moim zdaniem jedną sporą wadę - brak stacjonarnych oddziałów (i na razie wpłatomatów), zostaje tylko obsługa na infolinii i online. Jeśli chciałbyś jeszcze porównać podstawowe opłaty w innych bankach zapraszam na stronę która mam w profilu.

Myślę że o każdym banku można znaleźć dobre i złe opinie - pytanie na ile są one wiarygodne, najlepiej spytać znajomego który ma tam konto, chociaż może ktoś na tym forum też się taki znajdzie...
KontomaniaPL

napisał mia35 » 2015-12-25, 14:11

moim zdaniem warto. mają korzystny pakiet ubezpieczeń na tym koncie, konto jest oprocentowane... czy coś się zmieni, to tak naprawdę w żadnym banku nie wiadomo do końca
mia35

napisał mandala » 2015-12-28, 23:24

warto czy nie warto, i tak sie przekonasz o tym na własnej skórze. zawsze jest ryzyko, że cos sie może zmienić. a jeśli chodzi o sam bank, to raczej mają konkretna i przejrzysta ofertę i strategię. a jak będzie, to sie okaże
mandala

napisał ulicafinansowapl » 2015-12-29, 10:01

na rynku istnieje wiele lepszych ofert, wystarczy zajrzeć w jakiś ranking i porównać.
ulicafinansowapl

napisał wisniawwy » 2015-12-29, 14:40

też stałem przed wyborem banku w którym założę nowe konto, ja wybrałem Millenium o któym wspomniałeś zresztą. Czytałem sporo na ten temat, przeglądałem rankingi różne , opinie no i postawiłem na nich.
wisniawwy

napisał Antyhaczyk » 2016-06-30, 19:47

Reiffaisen ma nawet dobrą ofertę tego konta, 3 zł za kartę zawsze i niby reszta za zero, ale sporo ludzi się skarży na ten bank. Chociaż może już się poprawili.
Antyhaczyk