Konto BZWBK<30. Saldo a dostepne srodki.

Konto BZWBK<30. Saldo a dostepne srodki.

napisał mon » 2010-01-27, 19:51

Witam, mam taki problem, chodzi o moje konto, że od około 3 tygodniu mam w saldzie inną kwotę niż możliwą do wykorzystania.
Nie pierwszy raz mi się to zdarza i zawsze mi to potem wyparowywało, nie interesowało mnie to bo to były małe pieniądze i twierdziłem, że się mylę. Tym razem sprawdziłem wszystko dokładnie i powinienem mieć całe saldo do wykorzystania. Dzieje się pewnie dlatego, że nie została zaksięgowana jakaś wypłata z innego bankomatu bądź coś takiego. Ma ktoś jakiś pomysł, zdarza się wam to? Co sprawdzić/zrobić zanim pójdę do banku żeby nie zrobić z siebie pajaca? :)

pozdro
mon
mon

napisał rodzynek2 » 2010-01-27, 20:44

Coś takiego może zdarzyć się jeżeli bank blokuje pewną kwotę na jakąś płatność:
- Dokonaną płatność kartą w sklepie- księgowanie (czyt. płatność do sklepu zablokowanych środków) teoretycznie do tygodnia, ale praktycznie 2-3 dni.
- Wyciąganie pieniędzy w bankomatach- procedura patrz punkt wyżej.
- W niektórych bankach jet możliwość zablokowania pieniędzy na "płatności z datą przyszłą" i stąd różnica.

We wszystkich przypadkach musi być ślad w postaci transakcji na wyciągu i w historii rachunku. Proponuje prześledzić dokładnie wszystkie wyciągi. Wszędzie tam gdzie jest różnica pomiędzy "Datą operacji" (faktyczna data płatności np, kartą), a "Datą księgowania" (faktyczna data obciążenia rachunku) powinna być różnica pomiędzy saldem dostępnym, a saldem księgowym.

W innych przypadkach należy udać się do banku i grzecznie zapytać.
rodzynek2