Konto dla młodej osoby w jakim Banku ?

Konto dla młodej osoby w jakim Banku ?

napisał adam1709 » 2014-09-16, 18:18

Witam wszystkich, właśnie kończę teraz 18 lat i myślę, że przydało by mi się konto bankowe. Niestety nie znam się na tych sprawach, więc proszę o pomoc. Nie wiem czy jest jakieś konto, za które nie płaci się. Myślę, że przydało by mi się do kupna czegoś i sprzedaży jakiegoś produktu np. na Allegro. Proszę o jakieś linki bądź info. dla początkujących.
adam1709

Odp

Google - reklama

napisał piotrek » 2014-09-17, 13:33

Jakie banki masz blisko siebie.
Ogólnie jest parę banków, które na dzień dzisiejszy oferują bezwarunkowo darmowe konta dla młodych:
Meritum Bank, mBank, T-Mobile
Tutaj masz szczegółowe zestawienie opłat:
http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-studenckich/

Za tą odpowiedź piotrek otrzymał podziękowania od:
adam1709
piotrek

napisał Bankieriapl » 2014-09-17, 15:24

eKonta od mBanku:
■0 zł za otwarcie i prowadzenie
■0 zł za kartę debetową przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 100 zł miesięcznie)
■0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet
■0 zł za wypłaty w PLN z ponad 6 000 bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash
Bankieriapl

napisał adam1709 » 2014-09-17, 17:03

piotrek napisał(a):Jakie banki masz blisko siebie.
Ogólnie jest parę banków, które na dzień dzisiejszy oferują bezwarunkowo darmowe konta dla młodych:
Meritum Bank, mBank, T-Mobile
Tutaj masz szczegółowe zestawienie opłat:
http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-studenckich/

Przebywam w Mysłowicach i Katowicach. Najbardziej interesuje mnie mBank, aczkolwiek zdecydowany nie jestem. Na tej stronie, opinie na jego temat nie są zachwycające.
Oglądałem też ten Meritum Bank, ciekawie się zapowiada, ale z tego co patrzałem nie ma go w mojej okolicy.
1)Co do tego mBanku to są chyba różne rodzaje kont prawda ?
2)Czym jest to oprocentowanie, które zawsze podają przy Bankach ?
3)Jeśli miałbym im za nic nie płacić to wtedy jaki oni mają zysk ze mnie ?
adam1709

napisał BankowoscDomowa » 2014-09-17, 21:05

Według mnie mBank jest ok jeżeli nie wymagasz od niego zbyt wiele. Do zwykłego konta z karta by Ci wystarczył. Meritum tez ma ciekawą ofertę to fakt.
1. W mbanku jest naprawdę duży wybór rachunków, ale jeśli chcesz bezpłatny to zdecyduj się na eKonto mobilne.
2. Oprocentowanie to szeroki temat - najprawdopodobniej chodzi Ci o oprocentowanie depozytów - oznacza ono, jaki procent w skali roku bank będzie Ci płacił za utrzymywanie przez Ciebie na danym koncie/lokacie Twoich pieniędzy.
3. Jeśli Twój rachunek jest darmowy, to bank zarabia na przykład na transakcjach, które wykonujesz kartą do konta (ale nie pobiera tych opłat od Ciebie, tylko od właścicieli terminali płatniczych), ponadto bank liczy na to, że mając darmowe konto zdecydujesz się na dodatkowe usługi, które będą już płatne.

Za tą odpowiedź BankowoscDomowa otrzymał podziękowania od:
adam1709
BankowoscDomowa

napisał adam1709 » 2014-09-20, 09:10

Najbardziej mnie ciekawi ten mBank.
Czym się różni eKonto mobilne od eKonto dla młodych i od zwykłego eKonto ?
Przy otwieraniu konta wybieram sobie kartę jaką chce? jak to wygląda z tymi kartami ?
adam1709

napisał adam1709 » 2014-09-25, 19:38

????
adam1709

napisał BankowoscDomowa » 2014-09-29, 20:49

Przepraszam za późną odpowiedź, ale nie włączyłem śledzenia wątku i nie zaglądałem.
Tak naprawdę pomiędzy tymi kontami nie ma praktycznie żadnych różnic oprócz cen poszczególnych usług, jakie są do nich przypisane.
W eKoncie mobilnym oferta obejmuje:
-bezpłatne prowadzenie konta
-bezwarunkowo bezpłatna kartę do rachunku
-bezpłatne wypłaty z bankomatów Euronet, BZ WBK, Planet Cash, eCard (można wykupić "wyplaty ze wszystkich bankomatów w Polsce" za 5zł/m-c - wtedy nie jesteś ograniczony tymi sieciami)
-dodatkowo środki pieniężne do kwoty 3000zł sa oprocentowane na 4%

eKonto dla młodych (od 18 do 26 lat) - po ukończeniu 26 lat przekształca się w zwykle eKonto:
-bezpłatne prowadzenie
-bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów - czyli inaczej niż wcześniej, gdzie było to za opłatą
-karta do rachunku bezpłatna, jeśli w danym miesiącu wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 200 zł (muszą zostać rozliczone w danym miesiącu) - inaczej za jedną kartę jest 4zł/m-c

eKonto zwykłe - no cóż, obecnie nic specjalnego, raczej pozostałość dla starych klientów:
-bezpłatne prowadzenie
-bezpłatne tylko bankomaty Euronet, BZ WBK, Planet Cash, eCard
-karta do rachunku bezpłatna, jeśli w danym miesiącu wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 100 zł (muszą zostać rozliczone w danym miesiącu) - inaczej za jedną kartę jest 4zł/m-c - czyli tu jest łatwiejszy do spełnienia warunek niż w eKoncie dla młodych ;o

Dla nowego klienta najbardziej opłaca się mobilne - jest bezwarunkowo bezpłatne, z bezpłatna karta, tylko ta sieć bankomatów jest ograniczona - jednak jest ich naprawde dużo, Euronety są na każdym rogu ;)

Składając wniosek o eKonto masz teraz niestety narzuconą kartę Visa PayWave (zbliżeniowa), jednak potem możesz sobie zamówić dodatkowo kartę Mastercard Paypass (i na przykład mieć obie, albo z Visy zrezygnować) - nie różnią się jednak w użyteczności. Kosztują tez identycznie.

adam1709
BankowoscDomowa

napisał adam1709 » 2014-09-30, 19:23

Rozumiem.
1. A czy są jakieś ograniczenia na tej karcie zbliżeniowej np. z tego co słyszałem to można płacić w sklepach np. od 15 złotych.
2. Można zamówić potem, czyli po jakim czasie ?
3. Co masz na myśli mówiąc kosztują identycznie ?
adam1709

napisał BankowoscDomowa » 2014-09-30, 21:02

1. To, że sklepy przyjmują płatności np. dopiero powyżej 15 zł to jest to prywatna praktyka tych sklepów - sklep powinien przyjąć każdą transakcję kartę, nawet od złotówki - takie mają umowy z firmami/bankami które udostępniają im terminale płatnicze, czyli tak naprawdę łamią własne umowy z dostawcami terminali płatniczych. Transakcje zbliżeniowe nie maja tutaj nic do tego. Natomiast są z nimi związane pewne ograniczenia - transakcja zbliżeniowa ma tę zaletę (dla niektórych wadę), że możesz ja wykonać bez podawania kodu PIN, ale do kwoty 50 zł. Powyżej tej kwoty również możesz wykonać transakcję zbliżeniową, ale i tak zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN do autoryzacji.
2.Zamówić potem - miałem na myśli to, że jak już zostanie uruchomiony Twój rachunek, to wtedy masz możliwość zamówić druga kartę. W pierwszym wniosku masz dostępną tylko jedną i jest to VISA.
3. Kosztują identycznie, co oznacza, że są za nie takie same prowizje, jak wspomniałem - czyli zarówno karta Visa jak i Mastercard kosztują 4 zł miesięcznie w przypadku zwykłego eKonta lub eKonta dla młodych i obie te karty są bezpłatne w przypadku mobilnego eKonta.

adam1709
BankowoscDomowa

Następna strona