Konto dla osoby poniżej 18 lat

Konto dla osoby poniżej 18 lat

napisał krabik » 2006-07-17, 16:34

Witam! Bardzo proszę o pomoc. Mam 17 lat za rok dopiero kończę 18 i chcę założyć sobie już teraz konto w jakimś banku. Chodiz mi o to w jakim banku da radę założyć konto dla osoby niepełnoletniej. I jak to wygląda trzeba zgody rodzicó na papierze ich xero dowodów czy jak? Może ktoś zakładał i wie. I jeszcze jedno jakie konto wybrać, takie żeby można było przelewy przez internet robić za darmo i żeby nie trzeba było na tym koncie trzymać pieniędzy (w niektórych miesiącach na koncie będzie 0 zł :P) i żeby miesięczne opłaty za prowadzenie konta nie były zbyt duże, oraz żeby można było w bankomatach wypłącać pieniądze za darmo. Mieszkam we Wrocławiu, więc dostępność bankomatów będzie chyba duża :P. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
krabik

napisał admin » 2006-07-18, 14:33

Chyba najtańsze w twoim przypadku bedzie izzyKonto w Mbanku.
Aby założyć izzyKONTO wystarczy mieć ukończone 13 lat.

I jeszcze jedno jakie konto wybrać, takie żeby można było przelewy przez internet robić za darmo i żeby nie trzeba było na tym koncie trzymać pieniędzy (w niektórych miesiącach na koncie będzie 0 zł :P) i żeby miesięczne opłaty za prowadzenie konta nie były zbyt duże, oraz żeby można było w bankomatach wypłącać pieniądze za darmo.

Co do oplat to podobnie jak w przypadku ekonta czyli:

- 0zł za otwarcie i prowadzenie rachunku,
- przelewy do innych banków 0 zł
- brak opłat za wydanie i korzystanie z karty Visa Electron do wypłat z bankomatów,
- brak wymogu stałych i minimalnych wpłat.
- bankomaty z ktorych mozna wyplacac za darmo pieniadze to przede wszystkim: bankomaty BZ WBK i Euro Net

Czyli jak to w mbanku przede wszytskim jest tanio. Sczegoly oplat dla izzykonta masz tutaj:
http://www.mbank.net.pl/1346

I jak to wygląda trzeba zgody rodzicó na papierze ich xero dowodów czy jak?

z regulaminu mbanku:
W przypadku, gdy rachunek izzyKONTO otwierany i prowadzony jest na rzecz osoby małoletniej, do zawarcia Umowy wymagana jest uprzednia, pisemna zgoda przedstawiciela ustawowego, udzielona na formularzu mBanku.

Czyli wymagana jest zgoda na pismie twojego rodzica.

Przed wypelnieniem wniosku warto zapoznac sie z ponizsza instrukcja :), przedstawiajaca zakladanie konta ktok po kroku:
Przed wypełnieniem formularza informujemy, że:

* W ciągu kilku dni po wysłaniu wniosku skontaktuje się z Tobą kurier. Jeśli planujesz wyjazd na dłuższy czas i spotkanie z kurierem nie będzie możliwe, prosimy: wypełnij wniosek po powrocie.
* Jeśli przebywasz zagranicą, komplet dokumentów wyślemy do Ciebie pocztą zwykłą. Informacje o sposobie zawarcia Umowy przekazane będą wraz z przesyłką, ale już teraz uprzedzamy, że podpisanie umowy poza Polską musi nastąpić w obecności notariusza publicznego.
* Jeśli nie masz 18 lat, poproś jednego z rodziców (lub innego opiekuna prawnego), aby wyraził zgodę na otwarcie przez Ciebie izzyKONTA. Pamiętaj - opiekun nie będzie miał wglądu do Twojego rachunku, jeśli nie wyrazisz na to zgody. Mimo że pewnie ma do Ciebie zaufanie, ta idea może wydawać mu się rewolucyjna - dla nas taka była ;)

Jeśli masz 18 lat, zgoda rodzica lub innego opiekuna prawnego nie jest potrzebna.

* Zanim wypełnisz formularz:

o przygotuj komplet potrzebnych danych osobowych (Twoich i rodzica lub innego opiekuna prawnego, który wyrazi zgodę na założenie rachunku)
o pełny adres zameldowania na pobyt stały (ewentualnie tymczasowy) Twój oraz rodzica lub innego wybranego opiekuna prawnego
o pełny adres korespondencyjny (jeśli jest inny niż adres stały)
o adres email (Twojej poczty elektronicznej)
o Twój numer PESEL
o numer PESEL rodzica lub innego opiekuna prawnego
o dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość, np. legitymacja szkolna/paszport polski/, tymczasowy dowód osobisty. Dla osób pełnoletnich (w tym rodziców lub innych opiekunów prawnych) dokumentem takim jest dowód osobisty/paszport polski.

* Zastanów się wspólnie z Twoim Rodzicem/opiekunem prawnym, czy chcesz, by stał się pełnomocnikiem do Twojego rachunku. Jeśli tak, będziesz mógł zaznacz tę opcję we wniosku.

* Obowiązkowe do wypełnienia pola zaznaczone są we wniosku na czerwono. Wypełnienie wszystkich pól we wniosku ułatwi aktywację i korzystanie z rachunku, a także pomoże w lepszej komunikacji pomiędzy Tobą a izzyBankiem.

A izzykonto mozesz zalozyc tutaj wypelniajac wniosek:
http://www.mbank.net.pl/1346

Pozdrawiam
admin
Administrator

napisał Leon » 2006-08-08, 19:59

Ja właśnie założyłem. Ciekawe co matka na to jak kuriera zobaczy. Później napisza jak to wszystko wyglądało.
Pozdrawiam
Leon

napisał Dawid » 2006-09-12, 20:54

Witam i jak to wszystko wyglądało poniważ mam 16 lat i też chcem sobie założyć
Dawid

opłaty

napisał Słoma » 2007-03-06, 14:21

Jeśli dobrze się wczytałam, to znaczy, że jeżeli będę mieć izzyKONTO, to nic nie będę płacić za zakładanie i prowadzenie?????
Słoma

napisał Jasiu15 » 2007-03-07, 17:11

Ja mam izzy konto w mbanku i za prowadzenie konta nic nie place. Ogolnie to polecam.

Pozdro
Jasiu15

napisał cpun » 2007-06-27, 15:19

ja mam 17 lat i tez zamierzam zalozyc konto w banku ale jeszcze niewiem w jakim.
cpun

napisał cpun » 2007-07-03, 07:53

witam
w jakim czasie od zlozenia wnosku pojawi sie w domu??? z gury dziekuje
cpun

napisał cpun » 2007-07-03, 07:55

witam
w jakim czasie od zlozenia wniosku pojawi sie w domu kurier???
cpun

napisał Gość » 2007-07-03, 13:56

max. do 2 tygodni, stndardowo w ciagu tygodnia
Gość

Następna strona