Zagubione konto

Zagubione konto

napisał gregorgrg » 2015-05-18, 09:49

Witam.
Kilka dni temu dowiedziałem się od swojego ojca, że mój śp. dziadek założył dla mnie konto oszczędnościowe gdy byłem jeszcze dzieckiem. Rzecz działa się jakieś dwadzieścia pare/trzydzieści pare lat temu. Problem w tym, że nie mam pojęcia w jakim banku oraz kiedy owo konto (nie mówiąc już o nr konta) było założone.
Czy istnieje jakiś sposób aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego konta? W jakim jest banku i ewentualnie jakie oszczędności zostały na nim zgromadzone?
Niestety wszyscy z moich bliskich, którzy mogliby mieć jakieś informacje na ten temat już dawno nie żyją.
gregorgrg

Odp

Google - reklama

Zagubione konto

napisał Saturninus » 2015-05-18, 17:23

Niestety nie ma jakiegoś centralnego rejestru. Proponuję zacząć od pierwszych banków jakie pojawiły się na rynku - PKO BP, PEKAO SA, jakieś spółdzielcze które były.
Proszę od razu zabrać ze sobą dokumenty dotyczące zgonu - odpis aktu zgonu, dokument poświadczający dziedziczenie ( akt notarialny, postanowienie sądowe o nabyciu spadku).
I nic słownie - najlepiej po tym czasie napisać pismo reklamacyjne.
Saturninus

napisał gregorgrg » 2015-05-19, 10:41

Wysłałem zgłoszenie/zapytanie do PKO BP i PKO SA. Niestety nie mam pojęcia, a w necie brak informacji na ten temat, jakie banki były w Lublinie w latach 80' oprócz powyższych. Mam nadzieję, że to w jednym z w/w dziadek założył mi konto. Poczekamy na odpowiedź, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
gregorgrg