Gdzie konto firmowe z przychodami w Euro?

Gdzie konto firmowe z przychodami w Euro?

napisał ADRIANO LEITE! » 2008-08-13, 10:24

Witam wszystkich użytkowników forum.

:evil: :mrgreen: Przywitam się na początek, ponieważ jestem tutaj nowy.
Wiem, że dużo było poruszanych tematów na temat jakie konto firmowe i w jakim banku, ale ja mam nieco inny dylemat i nadzieję, że mi pomożecie w wyborze!
Prowadzę jednoosobową działalność gosp. i mam umowę z klientem z zagranicy. Przychody mam wobec tego w walucie obcej - a dokładniej w ?. W chwili obecnej posiadam konto osobiste i firmowe w Lukas Banku. Nie jest źle, ale ostatnio zaczęli mnie denerwować przy księgowaniu wpłat. Z racji, że nie mają w ofercie banku oferty z kontem walutowym to każdy przychodzący przelew z zagranicy jest przewalutowywany na PLN. Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że ostatnimi czasy kurs wymiany jest dramatycznie niski i o wiele więcej można dostać np: w kantorze. Poszukuję dobrego konta firmowego (oczywiście za rozsądne pieniądze), gdzie będzie rachunek walutowy i gdzie będzie można samemu przewalutowywać! Z racji, że mam też konto osobiste w Fortis Banku to zaproponowali mi też konto firmowe. Kursy wymiany jeżeli idzie o skup waluty mają jedne z lepszych na rynku (wiem bo sprawdzałem), natomiast mają dziwne opłaty za np: KAŻDY przychodzący przelew z zagranicy 25 PLN...! Nie mówiąc już o tym, że muszę mieć konto firmowe w PLN i ? osobno i za każde za prowadzenie dodatkowo 20 PLN. Trochę zbyt drogo jak dla mnie!

Będę wdzięczny za Waszą pomoc!

Pozdrawiam!
ADRIANO LEITE!

Odp

Google - reklama

napisał StiVeQ » 2008-08-23, 12:04

mBank niepobiera opłat za przelewy z zagranicy,
0 zł- otwarcie
0 zł- prowadzenie
0 zł- przelewy do ZUS i US
StiVeQ

napisał ADRIANO LEITE! » 2008-09-23, 10:15

Dzięki za odpowiedź! Co do mBanku coś mnie jednak w nim nie przekonuje, a wręcz odpycha! -:) Naczytałem się sporo opinii o tym banku i czasami problemy są kuriozalne, ale ich rozwiązanie sprawia bankowi ogromne trudności. Poza tym nie wiem jak jest u nich z opłatami za przelew przychodzący w ? oraz późniejszymi opłatami za przewalutowanie z ? na PLN i jaki mają kurs...?

Zastanawiałem się bardziej na Multibankiem lub DB. Czy ktoś się jeszcze włączy do pomocy...?
ADRIANO LEITE!

napisał macieek » 2008-10-16, 14:39

Raiffeisen
50 za prowadzenie w tym 70 przelewów pl za darmo
5 za walutowe możliwość negocjacji kursu już od 5000
5 PLN przelew wychodzący w euro do krajów UE
macieek

napisał ADRIANO LEITE! » 2008-10-16, 15:25

Dzięki MACIEEK za informację. Trochę dobija opłata za miesięczne prowadzenie konta - 50 pln to dość sporo biorąc pod uwagę inne banki. Fakt może nie oferują one tego co ten bank, ale to trochę dużo. Niemniej jednak dzięki!
ADRIANO LEITE!