Gdzie konto firmowe z wymianą walut?

Gdzie konto firmowe z wymianą walut?

napisał dikay » 2010-12-07, 13:48

Witam!

Jestem tu nowy i zupełnie "zielony" w temacie - dlatego też nieśmiało proszę o sugestie i wsparcie:

W internecie jest multum informacji i ciężko się w tym połapać.

1. Czy walutomat (lub inne e-kantory) to dobre rozwiązanie dla małej firmy wymieniającej w miesiącu 8-15 tys. Euro?

2. Żaden bank nie zaoferuje bardziej atrakcyjnych warunków?
3. Który bank polecacie dla konta firmowego, gdzie priorytetem będzie obrót walutowy (wymiana PLN/EUR) oraz przelewy zagraniczne?

Handlowiec z Reiffaisen Bank mocno zachwala swoją ofertę, zwłaszcza kursy walut, ale z drugiej strony przeczytałem kilka krytycznych opinii i dalej nic nie wiem :)

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

pozdrawiam
dk
dikay

Odp

Google - reklama

Meritum Bank ICB S.A.

napisał zadowolony303 » 2011-09-29, 11:12

Witajcie,
a ja mam konto w Meritum Bank ICB S.A., posiadam tam pakiet Meritum Waluty za który płacę 0pln za rachunki w PLN, EUR i USD, mam "dedykowanego" dealera walutowego z którym jestem non-stop w kontakcie.
Z tego co się zdąrzyłem przekonać to nawet przelewy do Chin i USA, mają najtańsze na rynku 25zł, porównywałem ok 20 ofert, to najtańszy przelew "pozostały" dostępny w Banku!
polecam!
ZK
zadowolony303

napisał brandmind » 2011-09-30, 08:53

Witam, przy operacjach wymiany korzystanie z walutomatu czy e-kantoru pozwala na znaczne oszczędności względem wymiany w zwykłych kantorach czy w bankach. Co do konta firmowego to przyglądnij się ofercie: BZ WBK, BRE Banku oraz Banku Millennium - oferują interesujące możliwości przy rozsądnych kosztach.

Pozdrawiam, Bogdan
Doradztwo Finansowe on-line Brandmind
brandmind

napisał Greg » 2011-10-12, 20:30

Najstarszy e-Kantor internetowy ma 2 lata.Do tej pory nie ma jeszcze uwag co do ich funkcjonowania.Dają lepsze warunki spłaty i myślę ,że ludzie będą korzystać z ich usług pomimo pewnych obaw.
Greg

Nowe lepsze niż stare

napisał Vesimir » 2011-12-16, 15:59

Korzystałem wcześniej z różnych kantorów online i stwierdzam że wchodzące na rynek firmy mają lepszą ofertę ja na przykład ostatnio korzystałem z usług Fritzexchange żadnych opłat żadnych prowizji ceny przelewów do banków w których nie mają kont niskie 5 zł za EUR 10 zł inne waluty.
Vesimir

wymiana walut

napisał alicja » 2012-03-02, 00:28

Ja osobiście korzystam z wymiany walut przez internet na platformie po jakim kursie wymieniam sama decyduje, jest możliwość wymiany pomiędzy użytkownikami jest bezpiecznie i sprawnie działa, polecam
alicja

kantor internetowy

napisał nuova » 2012-03-15, 15:05

banki nie oferują korzystnych kursów, lepiej wymieniać online. Ja korzystam z fritz exchange bo są tani, tylko stronka trochę zagmatwana, ale da się połapać co i jak. Kantorów internetowych jest chyba z kilkanaście więc pewnie znajdziesz najlepszy, jeśli chodzi o społecznościowe platformy, to czasem długo się czeka na ofertę, ale można kupić/sprzedać po dobrej cenie
nuova

napisał bartas » 2013-03-06, 20:16

alicja napisał(a):Ja osobiście korzystam z wymiany walut przez internet na platformie po jakim kursie wymieniam sama decyduje, jest możliwość wymiany pomiędzy użytkownikami jest bezpiecznie i sprawnie działa, polecam

Dla mnie już nawet stacjonarne kantory mogłyby przestać istnieć. W sieci wymienia się waluty i prościej i tak naprawdę szybciej. Bo że tanie, to jest oczywiste. Wystarczy mieć konto walutowe, a przecież żadna trudność je uruchomić. Najczęściej z e-kantorów korzystam wyjeżdżając gdzieś na urlop, wakacje, ale nie mam żadnego, do którego jestem przywiązany. Zawsze wybieram ten, gdzie kurs jest najkorzystniejszy, a łatwo to porównać , gdzie są zebrane wszystkie aktualne kursy wszystkich kantorów online.
bartas

napisał maciek99 » 2013-03-07, 10:01

W PKO masz dobre konto biznes komfort. Rachunek walutowy masz bez dodatkowych opłat. Za - korzystasz prowadzisz konto.Bezpłatny też masz dostęp do konta internetowego.
maciek99

napisał ekierka » 2013-03-07, 15:24

Kantory internetowe są znacznie bardziej opłacalne, szczególnie jeśli w grę wchodzą tysiące złotych czy euro. Taka wymiana jest dużo tańsza niż w bankach i nie trzeba bez potrzeby tracić czasu. Jest dużo wartych uwagi kantorów internetowych, ale mnie chyba najbardziej podoba się Fritz Exchange. Mają konta w większości polskich banków, więc przelewy są szybkie i w większości przypadków bezpłatne.
ekierka

Następna strona