konto bankowe firma - przelewy zagraniczne euro

konto bankowe firma - przelewy zagraniczne euro

napisał artur2203 » 2017-05-07, 15:43

mam pytanie poszukuję od pewnego czasu rozwiązania, banku ewentualnie kantoru, w którym byłaby możliwość płacenia w euro przelewem, ale chodzi mi o szybkość takiego przelewu, żeby było to w czasie rzeczywistym tak jak płatność między bankami w Polsce, czy jest gdzieś taka możliwość? Podam przykład, chciałbym kupić pewien towar za granicą powyżej 15 tys złotych, więc muszę zapłacić przelewem, ale tutaj jest problem, bo robię pierwszy raz transakcję z kontrahentem, którego nie znam i boję się stracić gotówki. Szukam więc opcji, gdzie kiedy przyjadę osobiście do niego, i towar okaże się ok, po prostu robię przy nim przelew, który dochodzi od razu na jego konto i kończymy transakcję. Wiem, że można to zrobić normalnym bankiem, ale wtedy jestem uwięziony na 2-3 dni zanim przelew dojdzie do niego, szukam czy po prostu jest inne szybkie rozwiązanie. Czy ktoś może o takim słyszał?
artur2203

Odp

Google - reklama

napisał Milka » 2017-05-08, 19:44

A w Idea Bank pytałeś? Mają sensowne konto walutowe, a w nim 2 przelewy europejskie elixir za darmo co miesiąc. Może się do nich odezwij?
Milka