konto walutowe

konto walutowe

napisał monika » 2006-04-24, 07:59

A gdzie najlepiej otworzyć konto walutowe dla firmy. Mam konto w mBanku ale walutowych kont niestety tam nie prowadzą.
monika
monika

napisał Gość » 2006-04-26, 12:31

Witam.

Ja mam konto firmowe w multiBanku MultiKonto Business Class, koszt prowadzenia to 12 zl/miesiac ale za to przelewy za 0,5 zl przez Internet, darmowe do ZUS i US, mozna takze wykonywac przelewy zagraniczne, no i oczywiscie prowadzic rachunki i lokaty walutowe w ramach multikonta:

Cytat ze strony MultiBanku:
Nasz bank oferuje rachunki bieżące walutowe firmom, które mają MultiKonto Business. Dlatego, jeśli jeszcze nie jesteś naszym klientem, zacznij od założenia MultiKonta dla firm, a potem pomyśl o rachunku walutowym. Przyda Ci się - wszystkie sprawy finansowe będziesz miał w jednym miejscu, w jednym banku.

* Rachunek bieżący walutowy można prowadzić w dolarach i w euro.
* Szczególnie przyda się tym firmom, które dokonują przelewów walutowych do banków krajowych i przelewów zagranicznych.
* Umożliwia otwieranie lokat walutowych.
* Jego prowadzenie jest bezpłatne.
* Można na niego wpłacać kwoty dowolnej wysokości i w dowolnym czasie - nie określamy minimalnych wpłat na ten rachunek, nie oczekujemy, żeby następowały regularnie.
* multilinia i Internet pozwalają na kontrolowanie go i wykonywanie operacji finansowych w każdej chwili i każdym miejscu. Zależy to wyłącznie od woli, możliwości i potrzeb posiadacza rachunku.

takze wydaje misie ze warto

pozdr
Gość

napisał warden » 2006-05-09, 08:07

jest jeden problem...
multibank nie wydaje karty do konta walutowego.
i konto staje sie poza przelewami troche bezuzyteczne. bo po to potrzebuje konto walutowe zeby zaplacic za granica kartą w euro...
no i ponownie wiec pytanie...

gdzie konto walutowe z kartą?
(tez mam konto w mbanku)
warden

napisał katlyn » 2006-05-26, 17:45

tyle osob szuka konta walutowego z karta, a tu lipa,jedyne jakie widzialam to w bzwbk w euro,na inne waluty nie ma karty, a szkoda.. w koncu gdyby jakiś bank wyszedl z takim rozwiązniem na pewno szybko by zdobyl klientow( szczegolnie tych czasowych pracownikow w UK, ktorzy maja problemy z zalozeniem konta na miejscu )
katlyn

napisał Jurek » 2006-05-26, 20:09

tyle osob szuka konta walutowego z karta

Osobiscie miałem konto w PKO BP.Inteligo i kartę Visa Clasik do niego .Celem sprawdzenia w Berlinie pobrałem z bankomatu mając zlotówki na koncie -wyplaono mi w Euro bez problemu a operacja kosztowała bardzo niewiele
Jurek
Jurek

napisał piotrek » 2006-05-27, 19:11

Tylko ze karta ktora otrzymujesz w ramach konta Inteligo to nie karta kredytowa tylko zwykla karta bankomatowa - plaska visa electron. Fajnie ze EURO wyplaciles, ale zapewne zeby je dostac musialy one zostac przewalutowane ze PLN na EURO (lub PLN->USD->EURO jesli to byla karta visa) takze pewnie oprocz kosztow poboeru z bankomatu poniosles koszty przewalutowania. Nie byloby tego problemu gdybys np. mial konto walutowe w EURO i do niego karte bankomatowa -> wtedy by nie bylo problemu z zadnymi przewalutowaniami.

Pozdr.
Piotrek
piotrek

Karta Inteligo z płatności w Euro w Europie

napisał Jurek » 2006-05-27, 19:46

Celem sprawdzenia w Berlinie na BANFOF kartą Inteligo Visa Elektron ( Płaska) zapłaciłem za pocjąg . Jakie było moje zdziwienie jak niewiele zostało dodane od wygodnej dla mnie operacji zaplaty kartą bez pobierania środków płatniczych .
Może przy ogromnych transakcjach prowizja jest znacząca

Jurek
Jurek

napisał piotrek » 2006-05-27, 20:07

Ja jeszce bedac za granica nie uzywalem jeszce karty Visa Electron Inteligo do zadnych platnosci czy wyplaty z bankmatow. Ale dobrze wiedziec ze wszystko jest ok i dziala jak nalezy - pewnie w czasie letnich wakacji sam ja przetestuje :)
piotrek

napisał kam » 2006-06-02, 21:13

potrzebuje konto oszczednosciowe lub konto walutowe gdzie warto otworzyc takie konto :?:
kam

Re: konto walutowe

napisał Andrzej » 2006-06-23, 12:09

Istnieje mozliwosc zalozenia konta w EUR w Niemczech
W jednej z placowek pracuje polski pracownik
Koszt utrzymania to 4,90 EUr miesiecznie.
Oplata za przelewy (rowniez do Polski) to maksymalnie 0,15 EUR
Kontakt to:
andrzej.szymkow@db.com

[ Dodano: 2006-06-23, 13:10 ]
hej Monika,
przeczytaj sobie o koncie w Niemczech walutowym na forum "Konta walutowe"

[ Dodano: 2006-06-23, 13:11 ]
witam,
przeczytaj wiadomosc na forum o rachunkach walutowych w niemczech

[ Dodano: 2006-06-23, 13:13 ]
...najlepiej dla ciebie konto w NIEMCZECH
Z zalozeniem nie ma problemo