NAJLEPSZE KONTO FIRMOWE, który bank wybrać?

napisał KitchenGirl » 2011-06-26, 21:39

Polecam ofertę CitiHandlowego:

http://www.online.citibank.pl/PLGCB/page.do?content=cb_rch_citikonto

Konto jest darmowe, jedynie co - jest opłata za kartę płatniczą Mastercard PayPass Citibusinnes (3 zł). Kartę otrzymuje Pani od razu po podpisaniu umowy, nadając swój własny PIN. Poza tym, może pani ustanowić reprezentantów do konta, wydając im od razu karty płatnicze. Dodam, że bankomaty są bezpłatne w całej Polsce, zagranicą natomiast bankomaty Citibanku.

Ma Pani wgląd w konto przez platformę internetową, której obsługa jest bezpłatna (przelewy krajowe za 0zł). Ma Pani możliwość wynegocjowania preferencyjnych warunków przewalutowania, lecz odbywa się to przez infolinię.

pozdrawiam,
Agnieszka
KitchenGirl

Odp

Google - reklama

napisał mentat » 2011-07-01, 22:36

WItam
Ja mam konto firmowe w HSBC - i w zasadzie jestem zadowolona
Załozeniem prowadzenie, karty, tokeny, bankomaty w całej POlsce i świecie itd itp są za darmo,
przelewy są za darmo przez 3 pierwsze miesiące potem po 1 zl
To są plusy :-)
Minus to to, że internetowa platforma dość czesto przełącza mi się na wersje angielska (ale moze to nie minus bo mogę ćwiczyć angielski;)
a drugi poważniejszy minus, że niestety przelewów do ZUsu nie mozna ustawić jako zlecenie stałe a dodatkowo w trakcie przelewu do ZUSu platforma nie podpowiada jak uzupełniac te rubryczki za kazdym razem musze sprawdzac co to sa te delkaracje itd itp i co tam ma być
W sumie jednak
mentat

Premia za polecenie

napisał magdaw88 » 2011-12-12, 10:44

A może konto firmowe w Getin Banku? Można np. skorzystać z ich programu "Premia za polecenie"i zarekomendować bank innej firmie. Można zarobić 100 zł i do 25% prowizji kredytowej. Ciekawa oferta, zwłaszcza, ze nie trzeba być klientem banku, żeby wziąć udział w tym programie.

Pozdrawiam,
Magda
magdaw88

napisał finansowiec » 2012-04-03, 13:49

Każde konto firmowe oprócz Alior Banku chyba, że chcecie zasmakować wyższej kultury kantowania ludzi.
Co to za bank, który zachęca ludzi do zakładania kont firmowych atrakcyjną ofertą a następnie zmienia darmowe przelewy na płatne po 1,5zł. Koszmar szczerze odradzam
finansowiec

byle nie PKO BP

napisał preczzpkobp » 2012-04-04, 12:38

Ostrzegam wszystkich przed zakładaniem konta w PKO BP. Z mojego doświadczenia wynika, że jest to chyba najbardziej lichwiarski bank w Polsce. Moje konto tam jest już zlikwidowane po 17 latach. Teraz uważam, że to było o 17 lat za dużo, no ale niektórzy ludzie są leniwi i dokonują zmian tylko wówczas, gdy naprawdę muszą. Tak było w moim przypadku. Opłaty są dosłownie za wszystko, za co w innych bankach (np. mBank) nie ma opłat dla firm. Przy zamykaniu konta, na którym było 28 złotych moich uczciwie zarobionych pieniędzy okazało się, że aby dostać je w gotówce, muszę oddać bankowi w ramach prowizji 6 złotych. Wydaje mi się, że jest to granda, lichwiarstwo i rozbój w biały dzień. Pieniądze z konta PKO PB przeciekają cieniutką strużką do bankowego skarbca na finasowanie kretyńskich reklam. I na licznych pracowników w licznych oddziałach bankowych, którzy tylko w definicji są naszymi doradcami, w rzeczywistości jeżeli sytuacja tego wymaga kompletnie nic sensownego nie doradzą, a już szczególnie nie doradzą, by zamknąć to beznadziejne konto (w moim przypadku Biznes Partner). Wydaje mi się, że są tak bezkarni, że niedługo będą brać prowizję od wejścia do banku. Ten bank należy bojkotować. Teraz jestem w mBanku i jest super. Konto firmowe jest bezpłatne. Jeśli się założy dodatkowo konto osobiste, to można robić z osobistego przelewy bezpłatne. I wszystko można załatwić przez internet. Otwarcie konta też. Polecam. I nigdy więcej PKO PB. Mam nadzieję, że na PKO BP spadnie wkrótce wielki meteoryt, który zmiecie tę szkodliwą społecznie instytucję z naszych oczu.
preczzpkobp

Konto firmowe na start

napisał Ekspert » 2012-05-07, 15:19

Dla osób startujących w biznesie polecam Pakiet BIZNES DEBIUT 18 w PKO Banku Polskim. Największa w Polsce sieć oddziałów, darmowe bankomaty w niemal każdej miejscowości.
- 0 zł za rachunek nawet przez 18 miesięcy (przez 9 miesięcy bez żadnych opłat, przez kolejne 9 pod warunkiem utrzymaniu średniomiesięcznego salda w wysokości min. 500 zł). W przeciwnym wypadku 14 zł.
-0 zł za 5 internetowych przelewów zewnętrznych w miesiącu
- 0 zł za kartę debetową, dostęp do bankowości elektronicznej.
Możliwość korzystania z salda debetowego w koncie firmowym, juz od momentu otwarcia rachunku
Polecam
Ekspert PKO Banku Polskiego
Ekspert

mBank? NIE! IDEA BANK? TAK!

napisał piotrz1973 » 2012-09-01, 10:44

Według mnie najlepszą ofertę w tym momencie z kont firmowych ma IDEA BANK. Wszystko rzeczywiście za darmo, prowadzenie, karta wypukła do firmowego i zwykła do konta osobistego, przelewy do wszystkich banków, wypłaty ze wszystkich bankomatów. Funkcjonalność konta internetowego również na wysokim poziomie. Chociaż mogliby poprawić szybkość przechodnia pieniędzy z konta biznesowego na konto osobiste (w obrębie Idea Banku), to jednak trochę trwa. W mBanku taki przelew jest błyskawiczny.

Ostatnio założyłem drugie konto firmowe, jest to konto biznesowe w mBanku. Ogólnie byłem zadowolony z konta osobistego, więc pomyślałem, że również będę zadowolony z konta firmowego, a tu wielkie rozczarowanie. Masa dodatkowych opłat, prawie wszystkie przelewy płatne, nawet na mBank, chyba, że druga strona ma również konto biznesowe w mBanku, jeśli ma osobiste to płacisz 1 zł, do wszystkich innych banków również 1 zł - zatrudniając ok. 150 pracowników w chwili, gdy chcesz zrobić wypłaty musisz się liczyć z opłatą rzędu 150 zł. Nawet wypłata w bankomacie Euronetu to prowizja 2 zł. Na koncie dostałem prawie automatycznie limit kredytowy, ze niewykorzystanie go (chyba co najmniej 50% limitu) też płacisz prowizję, a jak wykorzystasz to oprocentowanie w skali roku ok. 18%. Po pół roku karta debetowa również płatna chyba ok. 3,5 zł. Zatrudniając ok. 150 osób, chcąc korzystać w miarę swobodnie z konta, czyli wypłacając pieniądze z bankomatów itp. musisz się liczyć z opłatami rzędu 200 zł /m-c. Rocznie to 2400 zł.

Jedyny plus firmowego mBanku - spora liczba Klientów posiada mBank osobisty, tym samym pieniądze wchodzą bardzo szybko na konto. Jedyne rozwiązanie, to otwarty rachunek biznesowy w mBanku, brak limitu kredytowego, zastrzeżenie karty, tylko jeden przelew na koniec miesiąca do innego banku za 1 zł (np. do Idea Banku), skąd robisz wszystkie przelewy za darmo. Tym samym miesięczny koszt obsługi dwóch kont biznesowych to 1 zł.

Rozmawiając z doradcą na infolinii mBanku usłyszałem, że dobra oferta Idei Banku czy Alior Banku wynika z tego, że są nowi na rynku, później mogę się rozczarować. Idea Bank jest już na rynku ok. 2 czy 3 lat i niezmiennie ma dobre warunki dodatkowo oprocentowanie takiego rachunku to 5% - prawie jak lokata .

Stanowczo odradzam konto biznesowe w mBanku!
piotrz1973

Gdzie otworzyć rachunek firmowy?

napisał firma » 2012-09-13, 21:28

Witam.
Zdecydowanie polecam konto bankowe internetowe w mbanku:
- brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta
- bezpłatne przelewy zewnętrzne i wewnętrzne
- wygodny, mobilny dostęp do rachunku i innych usług
- wysokie oprocentowanie lokat
firma

napisał rodzynek2 » 2012-09-14, 05:48

Mijasz się z prawdą, firmowy przelew kosztuje 1 zł, podobne koszty są niemal w każdym banku.

mBank nie lubi firm. Trzy miesiące reakcji na zapytanie o kredyt- ŻENADA nie bank.
rodzynek2

napisał Sternik2 » 2012-09-14, 08:18

Poprosze o wyjasnienie jakie opcje daje w tym temacie BZWBK
Sternik2

Poprzednia stronaNastępna strona