NAJLEPSZE KONTO FIRMOWE, który bank wybrać?

NAJLEPSZE KONTO FIRMOWE, który bank wybrać?

napisał admin » 2007-08-12, 19:51

Informacja dla wszystkich, którzy zadają pytanie typu: "Które konto bankowe dla firm jest najlepsze? Jaki bank ma najkorzystniejszą ofertę dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą?"

Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż, oferty banków różnią się między sobą. Każde konto ma swoje plusy i minusy. Przykładowo w jednym banku prowadzenie konta jest za darmo, za to już trzeba płacić za przelewy i ma niskie oprocentowanie lokat. W jeszcze innym banku możemy mieć prowadzenie konta i przelewy za darmo, jednak ma on mało bankomatów w Polsce w których można wypłacać pieniądze bez prowizji.

Dlatego by wybrać najlepsze konto dla firmy trzeba się najpierw zastanowić na czym nam najbardziej zależy jakie rzeczy są dla nas istotne, a które mniej (np. oprocentowanie, opłaty za prowadzenie, opłaty za przelewy, opłaty za kartę bankomatową, zabezpieczenia, liczba darmowych bankomatów itd.)

Porównanie opłat kont firmowych 2014:

http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-firmowych/
http://online.forum-bankowe.pl/kontafir ... nie-ofert/

Gdy już się zdecydujesz na dane konto firmowe wystarczy wypełnić wniosek o otwarcie konta. Poniżej zostało przedstawione porównanie kont firmowych oraz zostały zebrane linki do wniosków o założenie kont dla firm w czołowych polskich bankach:

Warto także poczytać opinie o poszczególnych bankach.
admin
Administrator

napisał k » 2009-01-21, 11:38

polcem darmowe konto firmowe w mbanku
k

dylemat

napisał hind » 2009-07-05, 15:36

Witam

Zastanawiam sie miedzy mBankiem a Inteligo ktory polecacie??
hind

napisał Olek » 2009-07-08, 21:22

Ja zapisałem się do Alior Banku i jestm z nich zadowolony. Miła obsługa, znająca się na tym co robią. CO wiecej miałem kiedyś jakis problem z kontem internetowym - długo mi sie ładowało - 20 sekund. Zgłosiłem im taką awarię. WIecie co? mimo że od jakiegoś czasu nie mam z nimi żadnego kłopotu to oni i tak dzwonili 2 razy czy aby mi konto działa z przeprosinami za ich "wpadke". jaki inny bank tak dba o swoich klientów?
Olek

napisał produktyfinansowe » 2009-09-09, 19:22

Ciekawą propozycję ma HSBC. KOnto i karta za darmo. Dodatkowo bezplatne wyplaty z wszystkich bankomatow w Polsce - tego nie daje zaden bank w koncie firmowym.
produktyfinansowe

napisał KarinaNowakowska » 2009-11-03, 06:46

Zdecydowanie najtańszą opcję rachunku firmowego ma HSBC prowadzenie konta i użytkowanie karty bankomatowej jest bezpłatne
KarinaNowakowska

Poręcznie majątkowe na ........17 0000 pln

napisał ds2389 » 2009-11-09, 07:20

Kończe własnie współpracę z Bankiem Millenium. Od 3 lat mieliśmy konto firmowe w Millenium, 2 lata temu wzieliśmy kredyt odnawialny w wysokości 17 000 pln, rok temu został on przedłuzony bez problemu ale w tym roku bank poprosił o wszystkie dokumenty typu niezaleganie US i Zus, obroty .....dostał je, obroty kształtują się tak jak w poprzednim roku, w swojej opinii bank napisał że konto i kredyt są prowadzone prawidłowo mimo to Pani analityk stwierdziła że chcą poręczenia majątkowego a najlepiej mieszkania. Heu!!! Na 17 000 pln mam zastawiać mieszkanie :shock: ????? Nie polecam tego banku dla firm, obsługa na najniższym poziomie, co do kredytów widzicie sami.......Pozdrawiam
ds2389

napisał piotrs1978 » 2009-11-09, 19:26

ds2389 napisał(a):Kończe własnie współpracę z Bankiem Millenium. Od 3 lat mieliśmy konto firmowe w Millenium, 2 lata temu wzieliśmy kredyt odnawialny w wysokości 17 000 pln, rok temu został on przedłuzony bez problemu ale w tym roku bank poprosił o wszystkie dokumenty typu niezaleganie US i Zus, obroty .....dostał je, obroty kształtują się tak jak w poprzednim roku, w swojej opinii bank napisał że konto i kredyt są prowadzone prawidłowo mimo to Pani analityk stwierdziła że chcą poręczenia majątkowego a najlepiej mieszkania. Heu!!! Na 17 000 pln mam zastawiać mieszkanie :shock: ????? Nie polecam tego banku dla firm, obsługa na najniższym poziomie, co do kredytów widzicie sami.......Pozdrawiam

Jak rozumiem masz na myśli kwotę 170000? Taką widzę w tytule a w tekście 17000 zł. Co do Millennium - banki zaostrzyły politykę kredytową. W tamtym roku łatwiej było taki kredyt otrzymać. Stosowano łagodną politykę kredytową, nie żądano za dużo dokumentów. Obecnie na skutek kryzysu banki żądają większych zabezpieczeń i stosują bardziej zaostrzoną politykę kredytową. Skoro nie chcą dać Ci kredytu w jednym banku to dadzą Ci w innym.
piotrs1978

napisał informatuss » 2010-01-06, 11:53

Ja od dłuższego czasu korzystam z mBanku jako osoba fizyczna i myślę czy firmowe tamże to dobry pomysł.

"Sukces mBanku w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi" publikowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną". Dzięki Klientom, został najchętniej polecanym bankiem w Polsce. Z kolei eksperci docenili jego system transakcyjny, uznając go za najlepszy.

Nie wiem czy to tyczy się także przedsiębiorców...
informatuss

Konto Direct w ING

napisał Walent » 2010-01-06, 13:12

Witam
Chciałbym polecić rachunek w ING Banku Śląskim. Założyłem tam konto Direct u doradcy mobilnego i koszt prowadzenia 0 PLN, przelwy po 1 PLN do obcych banków. Karta debetowa 3 PLN jak nie zrobisz tranzakcji bezgotówkowych na 300 PLN. Całkiem niezłe warunki i nie ma określonego limitu wpłat aby mieć konto za -.
Walent

Następna strona