Gdzie teraz brać Kredyt Hipoteczny

Gdzie teraz brać Kredyt Hipoteczny

napisał zwierzu » 2009-02-08, 22:26

Witam serdecznie, mam prośbę o Wasze sugestie w sprawie zaciągniecia kredytu hipotecznego. Chcemy razem z żoną kupić mieszkanie na rynku wtórnym. Do tej pory nie mieliśmy dużo wspólnego z Bankami dlatego liczę na wasze sugestie w celu wyeliminowania "nieprzyjaznych Banków".
Wiem że obecnie z różnych powodów trudno jest o kredyt.Jesteśmy młodymi ludzmi, historia kredytowa ok., zarabiamy w złotówkach więc chcemy kredyt w złotówkach. Prosze zasugerujcie mi do jakich Banków w pierszej kolejności powinienem się zwrócić?
Dzięki
zwierzu

odp.

napisał Go finance MN » 2009-02-10, 12:25

witam,

Proszę o info czy kredyt ma być na 100% kredytowanej nieruchomości ,czy mają Państwo jakiś wkład własny wtedy będę mógł coś sensownego polecić.

pozdrawiam
Go finance MN

napisał zwierzu » 2009-02-10, 20:32

Nie mamy niestety wkładu własnego. Potrzebujemy 100% finansowania. Pozdrawiam
zwierzu

napisał michal_sz » 2009-02-11, 15:03

Witam

Jeśli standardowy kredyt w PLN, to do wyboru: Pekao, Kredyt Bank, BOŚ, Lukas, Deutsche Bank, mBank/Multibank, DnB Nord... Tak po krótce.

To tylko banki, które mają w ofercie kredyty do 100% LTV. Pozostaje jeszcze kilka kwestii - przede wszystkim zdolność kredytowa.

Pozdrawiam
michal_sz

nie brać

napisał zloty » 2009-02-17, 16:18

michal_sz nie doradzaj multibanku człowieku ,chcesz aby porządni ludzie wdepneli w ...Jesteś Pan zupełnie niezorientowany ,nie masz certyfikatu doradczego bo takowego mieć nie musisz ,ale troche szacunku dla niewinnych .Multi i mbank to ten sam gniot ,oni są upszejmi jak dajesz im pieniądze ,nie dajcie nabrać sie na promocje typu O zł za konto ,niska marża ,to dział do momentu podpisania umowy kredytowej a później jak cie szlak trafia że stosują bandyckie zasady podwyższnia opłat i oprocentowania jak chcą i mówią że możesz sobie zmnienić bank jak ci coś szanowny kredytobiorco nie pasuje.
zloty

napisał piotrek » 2009-02-18, 02:54

A czy spełniacie warunki programu Rodzina na swoim (kredyt mieszkaniowy z dopłatą)?

Jeśli tak to może warto starać się właśnie o ten kredyt z dopłatami ?
piotrek

do Zlotego

napisał michal_sz » 2009-02-18, 10:33

Witam,
widzę, że nie masz żadnego obycia z bankami. Psocisz na jeden bank tak jakby pozostałe były w 100% zawsze fair. Zdziwiłbyś się jakie zagrywki serwują czasem swoim klientom.
Może jesteś klientem z tzw. starego portfela, który nie czytał co podpisuje (umowę na długie lata z oprocentowaniem ustalanym przez zarząd). Najbardziej zdrowa konstrukcja oprocentowania to Wibor/Libor + marża. Tak jest w większości banków, a skoro podpisałeś umowę o innej konstrukcji, to widocznie widziałeś jej wyższość (tzn. opłacalność). Okazuje się, że błędnie. Banków ponad 20 na rynku, a wybrałeś BRE...

Poza tym, wskazałem w poście wcześniej banki kredytujące zakup na tzw. 100%. Jest i w nim mbank/multibank, ale osobiście swoim klientom go nie polecam (oferta mizerna), choć jego ofertę przedstawiam wraz z innymi, by być rzetelnym i niestronniczym.

Pozdrawiam
michal_sz

napisał ewucha 1 » 2009-04-01, 15:21

hej
co myslicie o kredyt banku? razem z moim przyszłym mezem chcemy wziasc kredyt na mieszkanie-ze zdolnoscia niema problemu u nas. wybralismy ten bank dlatego ze słyszałam ze zjechali z formalnosciami do minimum.a u nas minusem jest to ze nie jestesmy małzenstwem i ja mam umowe na czas okreslony-do2010r z tym ze to juz moja 3 umowa a nastepna ma byc na czas nieokreslony.a moj narzeczony ma umowe na stałe ale od stycznia tego roku. proszę o porade.dzieki
ewucha 1

napisał piotrek » 2009-04-07, 16:48

Takze oferta Millenium od poczatku kwietnia wyglada ciekawie:
· prowizja już od 0%*
· do 90% wartości nieruchomości
· atrakcyjny poziom marż i oprocentowania
· korzystny okres kredytowania – do 35 lat
· krótki czas udzielenia kredytu
piotrek

napisał renia » 2010-02-25, 19:21

Ja biorąc kredyt hipoteczny sugerowałam się zaleceniami doradcy finansowego, niestety chyba był jakoś umówiony z bankiem by naciągać na dany kredyt i nie wyszłam na tym zbyt ciekawie... Mój brat natomiast owszem doradzał się doradcy finansowego, ale również sam poszperał w necie o kredytach hipotecznych i poszedł dowiedzieć się osobiście do banków, które akurat miały najwyższe miejsca w rankingach kredytów hipotecznych. Wziął kredyt w DnB Nord i bardzo sobie chwali. Może też spróbuj tą metodą :) Powodzenia
renia