Kredyt hipoteczny - wcześniejsza spłata

Kredyt hipoteczny - wcześniejsza spłata

napisał piopul » 2020-10-14, 16:56

Witam serdecznie.
Chciałem się zwrócić z pytaniem o wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego ale przedstawię po krótce historię.
Moja partnerka od 2011 roku ma kredyt hipoteczny. Jako samotna matka otrzymała go na preferencyjnych warunkach i przez 8 lat odsetki spłacało państwo, a moja partnerka tylko kapitał.
Od roku dofinansowanie państwa się skończyło i obecnie spłaca całość w wysokości raty ok 800 zł. Spłacać kredyt ma do roku 2045, a pozostało do spłaty ok 157 000 zł.
Obecnie sprzedajemy mieszkanie i przy okazji chcieliśmy spłacić wcześniej kredy aby się go pozbyć.
Moje pytanie brzmi czy przy wcześniejszej spłacie kredytu część odsetek, które zostały by do spłaty może zostać hmmm anulowana albo odliczona?
Pytaliśmy się u jednego doradcy, który powiedział, że jeżeli teraz byśmy chcieli spłacić pozostałe 157 000 zł to spłacimy 100 000 a ok 57 000 odsetek będzie anulowane. Z kolei inny powiedział, że nawet jeżeli wcześniej spłacamy to musimy spłacić nawet z odsetkami za czas który pozostał jeszcze do spłaty.
Jak to faktycznie wygląda?

Pozdrawiam
Piotr
piopul

Odp

Google - reklama