Kredyt mieszkaniowy - Kalkulator kredytowy

Kredyt mieszkaniowy - Kalkulator kredytowy

napisał admin » 2014-04-16, 15:00

Poniżej prezentujemy dwa ciekawe kalkulatory kredytowe, jeśli chodzi o kredyt mieszkaniowy:
kalkulator zdolności kredytowej oraz kalkulator rat kredytu mieszkaniowego.

Z roku na rok rośnie liczba osób, które na zakup własnego lokum są w stanie pozwolić sobie jedynie wówczas, gdy podejmowane przez nie wysiłki doczekają się wsparcia ze strony banku. Owszem, alternatywą dla kredytu mieszkaniowego pozostaje wynajem mieszkań, osoby decydujące się na taki krok szybko dochodzą jednak do wniosku, że, skoro stać je na regularne opłacanie mediów i kosztów samego wynajmu, najprawdopodobniej stać będzie je również na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego i spłacanie kolejnych rat. Wszystkie rozważania tego rodzaju mają jedynie hipotetyczny charakter, kalkulator kredytu mieszkaniowego może jednak okazać się rozwiązaniem, które pozwoli na wyrwanie się z poziomu abstrakcji i stworzenie bardziej realnej wizji ewentualnych obciążeń.

Do pewnego momentu nie było to narzędzie zbyt popularne. Z kalkulatorami kredytowymi mieliśmy do czynienia przede wszystkim na stronach poszczególnych banków, mogliśmy więc domniemać, że wyniki prowadzonych przez nas obliczeń nie będą wiarygodne. Dziś kalkulator kredytowy możemy spotkać również na stronach liczących się serwisów ekonomicznych, staranność jego przygotowania pozwala zaś przypuszczać nam, że do naszych rąk zostało oddane narzędzie naprawdę pomocne.

Sam kalkulator kredytu mieszkaniowego może zresztą pomóc nam na dwa sposoby. Zdecydowana większość użytkowników sięga po niego przede wszystkim po to, aby przeprowadzić symulację umożliwiającą uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, jak wysoka będzie rata kredytu hipotecznego, jak dużą jej część będą stanowiły pobierane przez bank odsetki i jaki czas spłaty kredytu okaże się najbardziej atrakcyjny z punktu widzenia osób decydujących się na taki krok.

Kalkulator zdolności kredytowej może być jednak wykorzystywany również do porównywania ofert poszczególnych banków, wprowadzając do niego tak informacje o kredytach, jak i o naszych zarobkach możemy bowiem dowiedzieć się, która z aktualnie obowiązujących propozycji jest najciekawsza z naszego punktu widzenia.

Decydując się na skorzystanie z kalkulatora kredytowego powinnyśmy liczyć się z tym, że jest to narzędzie pomocnicze, które nie jest w stanie uwzględnić wszystkich czynników branych pod uwagę przez bank. Nie ma jednak wątpliwości, co do tego, że wartość tego narzędzia jest imponująca.

Za tą odpowiedź admin otrzymał podziękowania od:
EndriuEL
admin
Administrator

Odp

Google - reklama

napisał andrzej57 » 2014-08-28, 07:50

Według mnie najlepszym kalkulatorem kredytowym jest człowiek - fachowiec w dziedzinie finansów. Można zadać pytanie domówić szczegóły. Dlatego jak szukam lokaty , kredytu lub innej inwestycji , zawsze korzystam z usług doradcy finansowego.
andrzej57

napisał max47 » 2015-06-10, 14:29

Zgadza się, ale kalkulator powyżej ma Ci nakreślić - podać ( zwał jak zwał ) gdzie najlepsze proponują Ci warunki . Ja przy kredycie hipotecznym na dokończenie budowy domu również korzystałem z porównywarki i doradcy . Po co biegać od banku do banku jak możesz w ten sposób ustalić 3 propozycje i pźniej podjąć decyzję . Ostatnio przeglądałem taka jedną wyszukiwarkę i chyba mogę polecić
max47

napisał TomTom » 2015-06-10, 15:15

Też jestem zdania, że nie ma sensu bawić się w kalkulatory, jeśli można skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże nam znaleźć najlepsze oferty i na miarę naszych finansowych możliwości.
TomTom

napisał ulicafinansowapl » 2015-06-11, 08:55

Jest to bardzo przydatne narzędzie, przyspiesza znacznie czas wyboru oferty kredytowej. Jednak wiele osób nie jest świadoma, że kredyty posiadają dodatkowe koszty oprócz oprocentowania i wpisują za mały % wyliczone przez nich raty nie są realne.
ulicafinansowapl

napisał geomam » 2015-08-09, 13:29

Ten kalkulator pokazał mi, że mogę wziąć ok. 50 tys. kredytu. W sieci znalazłem inny z 150 tys. Nie rozumiem z czego to wynika.
geomam

napisał hassan » 2015-11-05, 12:42

Najlepszą opcją jest wizyta u doradcy. Tam mają szeroki wybór ofert kredytów z kilkunastu banków. Zawsze to lepiej niż korzystanie z kalkulatora.
hassan

napisał vettein01 » 2015-11-17, 15:34

hassan napisał(a):Najlepszą opcją jest wizyta u doradcy. Tam mają szeroki wybór ofert kredytów z kilkunastu banków. Zawsze to lepiej niż korzystanie z kalkulatora.

Dokładnie. Ja nie ufam tym wszystkim kalkulatorom, każdy przypadek jest inny i powinien być indywidualnie rozpatrywany. Ja niedawno sam korzystałem z doradcy kredytowego z biura nowodworski estates, przedstawił mi ofertę z 22 banków, gdzie bez niego tak naprawdę odwiedzenie tych wszystkich placówek byłoby nierealne. Teraz kończymy formalności i niedługo będe mógł się cieszyć własnym mieszkaniem. Cieszę się, że udało mi się zdążyć przed zmianą przepisów, bo od nowego roku wkład własny przy kredytach wzrośnie do 15%, dlatego radzę się spieszyć z decyzją :) no i oczywiście polecam moje biuro, bo to naprawdę profesjonaliści.
vettein01

napisał karinawalorek » 2016-01-25, 21:22

hm, mnie wg tego kalkulatora wychodzi zdolnosc o 200 000 większa niż u doradcy w banku..
karinawalorek

napisał Iirsh » 2016-03-14, 08:24

Nie do końca wierzę w takie kalkulatory kredytowe. Każdy bank może nam udzielić kredytu na indywidualnych warunkach i tym samym może okazać się, że oferta jakiegoś banku jest dużo lepsza niż tego, który był teoretycznie najlepszy według kalkulatora.
Iirsh

Następna strona