Rozdzielenie wspólnego kredytu hipotecznego na działce siedliskowej

Rozdzielenie wspólnego kredytu hipotecznego na działce siedliskowej

napisał AnnaD » 2017-10-08, 00:00

Dzień dobry,

Chciałabym rozdzielić wspólny kredyt hipoteczny (we frankach) zaciągnięty w banku BGZ na dwóch działkach siedliskowych.
Działki posiadają warunki zabudowy (budownictwo jednorodzinne).

Chciałabym zaciągnąć kredyt, by spłacić ten w BGZ oraz przejąć na własność część nieruchomości. Natomiast w banku dowiedziałam się, że nie można kupić "od siebie" działki.

Prawdopodobnie istnieje możliwość, że w przypadku działań związanych z rozdziałem, bank zarząda dodatkowego zabezpieczenia, gdyż BGZ przestało kredytować działki siedliskowe (w związku z ustawą z kwietnia 2016 o nieruchomościach rolnych).
Zastanawiam się też, czy w tym przypadku bank nie zaproponowałby przewalutowania kredytu we frankach.

Bank też chce znać moje konkretne oczekiwania, by udzielić porady, których to oczekiwań nie jestem w stanie określić, nie orientując się dobrze, co jest możliwe ze strony banku (by uniknąć ewentualnych problemów).

Mam więc kilka pytań, może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Czy rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu, by przejąć nieruchomość wraz ze zniesieniem wspólnoty kredytowej?
Czy taki kredyt można zaciągnąć w tym samym banku? (w związku z informacją, że nie można kupić własnej działki)
Czy możliwość rewizji kredytu i żądania przez bank dodatkowego zabezpieczenia jest realna?

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
AnnaD

Odp

Google - reklama